Sekty i Fakty. Kwartalnik informacyjno-profilaktyczny. Nr 2007/3

Wydawnictwo: Maternus Media
czasopisma

Przewodnim tematem tego numeru będzie JOGA. Jak się bowiem okazuje joga postrzegana jest w naszym społeczeństwie głównie jako nieszkodliwy – powiem więcej; „relaksujący” zespół ćwiczeń i układów fizycznych. Mało kto zdaje sobie sprawę ze szkodliwości i całego zespołu duchowych niebezpieczeństw jakie są z nią związane. Zapraszamy do lektury artykułów: Anny Białowąs („Naukowcy o jodze”),...

Zapraszamy do lektury artykułów: Anny Białowąs („Naukowcy o jodze”), Dariusza Pietrka („Joga, czy naprawdę dla chrześcijanina?”), o. Aleksandra Posackiego („Joga religia ciała”), Dariusza Kuncewicza („Siddha yoga”) i in. Dowiecie się z nich min. czy faktycznie joga skutecznie leczy depresję i stany lękowe, a ćwiczące ją kobiety łatwiej przechodzą okres menopauzy? Przekonacie się też czy joga jest tak samo dobrym sposobem osiągnięcia zbawienia jak np. modlitwa czy dobre uczynki. Podobno miał ją zaakceptować Sobór Watykański II i sam papież Jan Paweł II – o czym doniosły niektóre nasze media. Uśmiechacie się z niedowierzaniem? Macie rację.
Mało, kto zdaje sobie sprawę z tego, że joga jest niczym innym jak „rytuałem inicjacyjnym”, o czym przekonuje nas o. Aleksander Posacki. Jej praktykowanie może nawet prowadzić do opętania.
Polecamy również min. artykuły naszych zagranicznych współpracowników; Dawida Clarka z USA i Thomasa Sackville’a z Wielkiej Brytanii. D. Clark w interesujący sposób porusza problem konsultacji i interwencji w zakresie sekt, natomiast T. Sackville podejmuje problem działalności sekt w Wielkiej Brytanii.

źródło okładki: Sekty i Fakty. Kwartalnik informacyjno-profilaktyczny. Nr 2007/3

• Przypływy
  • Kuglarz
  • Podręcznik dla superbohaterów. Tom 1: Podręcznik
  • Rekursja
  • Milczenie aniołów
  • Nierozłączki. Heca z opiekunką
  • Córeczki
  • Rachunek za szczęście, czyli caffe latte
  • Żyj pięknie Jak czerpać inspirację ze zmian, które przynosi los
  • Kasztanowy ludzik

8 (3 ocen i opinii)
Córeczki
Adrian Bednarek

8,3 (23 ocen i opinii)
Rachunek za szczęście, czyli caffe latte
Karolina Wilczyńska

7,3 (27 ocen i opinii)
Żyj pięknie Jak czerpać inspirację ze zmian, które przynosi los
Pema Chödrön

8 (5 ocen i opinii)
Zakon Drzewa Pomarańczy
Samantha Shannon

8,11 (98 ocen i opinii)
Emocje i nastrój. Jak je zrozumieć i kształtować
Daniel Jerzy Żyżniewski

8 (2 ocen i opinii)
Droga dusz
Paulina Hendel

8,1 (31 ocen i opinii)
Koniec samotności
Janusz Leon Wiśniewski

7 (44 ocen i opinii)
Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!