Moskiewski agent CIA

8 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
CIA spymaster
literatura faktu
rafałs

Oficer prowadzący CIA George Kisevalter poprowadził pierwszego kluczowego sowieckiego agenta w historii CIA, Piotra Popowa i dał CIA możliwość zajrzenia za żelazną kurtynę. Większe wrażenie wywarł jego następny szpieg, sowiecki pułkownik Oleg Pieńkowski, uważany za najcenniejszego agenta w historii CIA. Pieńkowski dostarczył Zachodowi ponad dziesięć tysięcy stron wywiadowczych danych o niezwykłej wadze.

Moskiewski agent CIA stanowi wgląd w umysł szpiega-geniusza, możliwość podglądania jego "życia w cieniu", w ukryciu, z fikcyjną tożsamością, w oderwaniu od rodziny i przyjaciół.

To spojrzenie zza kulis wprost w środek akcji.

To także tajne skrytki szpiegowskie, wielostopniowe szyfry, tajemnice KGB, jak "szpiegowski proszek" i wiele innych sekretów.

Książka pełna napięcia jak i niepewności. Gra wywiadów o dużą stawkę. Sztuka szpiegowska najwyższej rangi.

źródło opisu: http://www.woloszanski.pl/katalog.k_10.b_83

źródło okładki: http://www.woloszanski.pl/katalog.k_10.b_83

Piotr Ś | 2013-07-17

Zimna wojna w inny szpiegowski sposób. opowiadana przez Georga Kiselwaltera, amerykańskiego agenta prowadzącego, opiekuna dwóch szpiegów, wysokich oficerów GRU: Piotra Popowa i Olega Pieńkowskiego. dowiedz się jak potoczyła by się rywalizacja amerykańsko-sowiecka gdyby nie ta trójka. Czy JFK zdecydował by się na blokadę Kuby gdyby nie miał szczegółowych informacji od Pieńkowskiego? Jacy byli, być może nawet najważniejsi, szpiedzy w historii świata? kim był zupełnie nieznany ale najważniejszy człowiek zimnej wojny?

guli985 | 2016-02-22
Kuba1025 | 2017-08-11