Zagrożenia asymetryczne bezpieczeństwa państw obszaru transatlantyckiego

Wydawnictwo: Polski Instytut Spraw Międzynarodowych

Monografia poświęcona specyfice zagrożeń asymetrycznych we współczesnym świecie. W następstwie ataków z 11 września 2001 r. zagrożenia „niekonwencjonalne”: terroryzm międzynarodowy, transnarodowa przestępczość zorganizowana, użycie broni masowego rażenia i technologii informatycznych przez podmioty pozapaństwowe, zostały w państwach transatlantyckich uznane za jeden z najważniejszych problemów polityki bezpieczeństwa oraz największą groźbę dla ich stabilności.

źródło opisu: www.pism.pl

źródło okładki: www.facebook.com/Wydawnictwo.PISM