Stosunki polsko-francuskie 1944–1980

Wydawnictwo: Polski Instytut Spraw Międzynarodowych
978-83-89607-42-3
historia
magdad

Monografia oparta na dokumentach źródłowych, stanowi podsumowanie wieloletnich badań autorów nad stosunkami polsko-francuskimi w XX wieku, które niezwykle ciekawie ukazano na tle zmieniającej się sytuacji międzynarodowej. Rozważania rozszerzono o problematykę gospodarczą, naukową, kulturalną, naukową i oświatowym wiele miejsca poświęcając również wzajemnym kontaktom partii komunistycznych obu krajów.

źródło opisu: www.pism.pl

źródło okładki: www.facebook.com/Wydawnictwo.PISM