Kolekcja Nasza Polska - Zamki cz. II. Polska południowa

Wydawnictwo: De Agostini
978-83-248-2535-6
albumy
animar

Nasza Polska to ekskluzywna kolekcja albumów prezentujących dziedzictwo polskiej kultury materialnej i przyrody. W każdym kolejnym tomie zostaną przedstawione najcenniejsze, najatrakcyjniejsze i najlepiej zachowane miejsca - zamki, pałace i dwory, kościoły i cerkwie, nowożytne fortyfikacje, zabytki techniki, kolejnictwa i architektury drewnianej, parki narodowe, góry i wiele więcej. Bardzo ciekawym tekstom, zawierającym mnóstwo mało znanych ciekawostek, towarzyszą setki przepięknych fotografii, dziesiątki interesujących ilustracji, a także kalendaria i tabele, które pomogą uporządkować podawane informacje. To obowiązkowa lektura dla osób zainteresowanych poznawaniem kulturalnej i przyrodniczej spuścizny Polski.
Zamki należą do grupy najchętniej odwiedzanych zabytków. Ich intrygująca i barwna przeszłość, wspaniale odrestaurowane wnętrza, pełne duchów legendy, a także coraz częściej organizowane turnieje rycerskie cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. W albumie prezentujemy kilkadziesiąt najlepiej zachowanych polskich zamków południowej Polski: znany z bajkowego wyglądu zamek Czocha, warownię Bolków z charakterystyczną wieżą wzniesioną na planie kropli wody, symbol polskiej turystyki - zamek Ogrodzieniec, czy wspaniałe zamkowe rezydencja Małopolski w Baranowie Sandomierskim, Łańcucie, Krasiczynie i Nowym Wiśniczu.

źródło opisu: okładka książki

źródło okładki: zdjęcie autorskie