Kazania abpa Marcela Lefebvre. Dokumenty, kazania i wytyczne. Dokumentacja historiograficzna.

Wydawnictwo: Te Deum Sp. z o. o.
83-87770-03-5
religia

Kilkadziesiąt najciekawszych kazań i dokumentów z okresu od zakończenia Soboru, poprzez założenie Bractwa Św. Piusa X, do śmierci Arcybiskupa. W czasie, gdy ludzie zatykali sobie uszy na prawdę, by zwrócić się w stronę kłamstwa, abp Lefebvre z niestrudzoną cierpliwością i troską głosił Słowo Boże, odpierał zarzuty oraz napominał. Jego kazania pozwalają nam Go poznać jako doktora Wiary, jako prawdziwego teologa, który z najwznioślejszych zasad umie wyciągać praktyczne dla naszych czasów wnioski oraz daje stosowne i żywotne dla życia nadprzyrodzonego wskazówki.

źródło opisu: Wydawnictwo Te Deum, 1999.

źródło okładki: www.tedeum.pl

Antoni Leśniak | 2013-01-29