0867132X

DZIESIĘĆ SIGM Paul Melko
ZAJĘCIA W TERENIE Alex Shvartsman

źródło opisu: www.fantastyka.pl

źródło okładki: www.fantastyka.pl

• Mój rok relaksu i odpoczynku
  • Chłopak, którego nie było
  • Pokuta
  • Wybór Julianny
  • (Nie)młodość. Czy kobiecość ma termin ważności?
  • Ceremonia
  • Tabu
  • Rana
  • Lego. Jak pokonać kryzys, zawojować świat i zbudować potęgę z klocków
  • Wkręceni
  • Nasze miejsce
  • Szczury Wrocławia. Szpital
  • Tylko dla dorosłych
  • Lilana
  • Jej drugie życie
  • Kiedyś się odnajdziemy
Mój rok relaksu i odpoczynku
Ottessa Moshfegh

7,11 (63 ocen i opinii)
Wybór Julianny
Anna J. Szepielak

7 (3 ocen i opinii)
(Nie)młodość. Czy kobiecość ma termin ważności?
Natasza Socha

7,5 (6 ocen i opinii)
Rana
Wojciech Chmielarz

7,34 (178 ocen i opinii)
Lego. Jak pokonać kryzys, zawojować świat i zbudować potęgę z klocków
Niels Lunde

Kiedyś się odnajdziemy
Gabriela Gargaś

8,9 (20 ocen i opinii)
Łędina | 2014-07-31

Od trzydziestych urodzin "Nowej Fantastyki" minęły już trzy miesiące, co jednak nie przeszkadza jej redaktorom na kolejne podsumowania ostatnich trzech dekad gatunku.

Redaktor naczelny Jakub Winiarski opowiada o czasie, który obecnie trwa dla fantastyki. Informuje nas, jakie zjawiska się z tym wiążą wśród ludzi oraz po raz kolejny wspomina "Hobbita". Ma ku temu powód, gdyż niemalże każdy żyje dziełem J. R. R. Tolkiena wznowionym przez projekt Petera Jacksona, a pewien magazyn nawet zasugerował tezę iż Polacy są hobbitami Europy. Interesująca może być interpretacja tych słów, gdyż może z nich wynikać, że nasz naród jest cichy i niewidoczny pośród innych, ale zdolny do wielkich czynów lub tylko to pierwsze. Ciekawskich należy odesłać do magazynu "W Sieci", gdzie znajdą cały materiał wraz z kontekstem, z przyczyny którego zostały użyte te słowa.

Jerzy Rzymowski przedstawiając najbardziej godne uwagi premiery, dzieli się z czytelnikami swojej rubryczki pewnymi spostrzeżeniami, które...

Angie Wu | 2013-02-17
Przeczytana: 17 lutego 2013

Początek lub koniec miesiąca to zawsze jeden z fajniejszych momentów, ponieważ to wtedy najczęściej dociera do mnie najnowszy numer "Nowej Fantastyki". Egzemplarz z lutego już na pierwszy rzut oka przypadł mi do gustu ze względu na postać Abrahama Van Helsinga na okładce. Tak, tak, dobrze czytacie, Abrahama! Imię bohatera z filmu zostało zmienione na jego potrzeby, o czym przypomina nam Robert Ziębiński w artykule "Łowcy potworów: historia prawdziwa".

Ziębiński porusza temat łowców z powodu premiery filmowego Jasia i Małgosi, którzy po ucieczce z chatki Baby Jagi zaczęli trudnić się tym arcytrudnym zawodem. Nie mogło też zabraknąć moich ulubionych braci Winchesterów z "Supernatural" - serialu, który oglądam z tym samym entuzjazmem już od czterech lat i polecam go wszystkim, którzy lubią nadnaturalne zjawiska.

Paweł Laudański w swoim tekście "Rosyjska fantastyka ostatniego 30-lecia" podejmuje się podsumowania gatunku i udowadnia nam, że nasi sąsiedzi mieli i wciąż mają wiele do...