Sztuka dyplomacji

Wydawnictwo: Test
83-7038-137-5
poradniki
NH2501

Autor "Sztuki dyplomacji" jest przede wszystkim człowiekiem mądrym - i kto lubi przebywać w towarzystwie ludzi mądrych, ten z pewnością zyska wiele przyjemności z zetknięcia się z François de Callieres. Będzie to nie tylko przyjemność, ale i faktyczna korzyść, bo jego opinie i rady w całym szeregu przypadków zachowały wartość praktyczną - wówczas mianowicie, gdy odnoszą się do rzeczy nieprzemijających.

Trzeba też nam pamiętać, że postęp techniki dyplomatycznej jest niesłychanie słaby. Autor angielskiego podręcznika dyplomacji E. Satov przytacza całe strony tej książki, zaznaczając: "Owe spostrzeżenia, choć poczynione przed trzema wiekami, nie utraciły z biegiem czasu nic ze swej wartości. Charakter narodów i natura ludzka nie zmieniły się w stopniu godnym uwagi.

źródło opisu: okładka

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!