Żydowskie legendy biblijne (2 tom)

Tłumaczenie: R. Stiller
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Judaica". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Uraeus
religia

Autorem jest żydowski poeta, pisarz i badacz folkloru. W swoim głównym dziele zgromadził i ułożył w ścisłym porządku Biblii materiał w niej pominięty. Jest to konieczne uzupełnienie dla polskich czytelników Biblii, nieświadomych, że odgradza ich od niej zarówno mur żydowskiej ortodoksji, jak i spreparowanych po katolicku, często zafałszowanych tłumaczeń. Dzięki tej książce, zaopatrzonej w obszerne przypisy tłumacza, judaisty Roberta Stillera, lektura Biblii stanie się podwójnie fascynująca, objawiając swemu czytelnikowi znaczenia dotąd przed nim zakryte.

HaryAngel | 2017-04-20
Rafał Klimczak | 2015-01-14