Leksykon broni japońskiej

Wydawnictwo: Bellona
japonia, samurai,
albumy

Kompleksowe opracowanie dotyczące broni japońskiej - fascynującego elementu kultury Dalekiego Wschodu - od wieków wzbudzającej zachwyt finezją wykonania i wyrafinowanym, artystycznym kształtem. Ponad 1600 haseł związanych z tematyką bronioznawczą. Fotografie najciekawszych i najpiękniejszych okazów ze zbiorów muzealnych i prywatnych kolekcji. Ponad 500 rysunków i plansz. Typologia mieczy i ich...

Ponad 1600 haseł związanych z tematyką bronioznawczą. Fotografie najciekawszych i najpiękniejszych okazów ze zbiorów muzealnych i prywatnych kolekcji. Ponad 500 rysunków i plansz. Typologia mieczy i ich elementów, broni miotającej, drzewkowej i palnej, a także zbroi i oporządzenia jeździeckiego.

Niniejszy LEKSYKON..., to ważne kompendium wiedzy, nieoceniona pomoc dla badaczy, kolekcjonerów, muzealników, antykwariuszy, a także miłośników pięknych i intrygujących przedmiotów. Stanowi on niezbędną do dalszych studiów bronioznawczych, historycznych i artystycznych, jest też bogatym źródłem wiedzy o japońskim obyczaju, tradycjach militarnych, kulturze, rzemiośle artystycznym.

źródło opisu: http://ksiegarnia.bellona.pl/index.php?bid=2423&c=boo

źródło okładki: http://ksiegarnia.bellona.pl/index.php?bid=2423&c=boo

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!