Zgłosuj na książki roku 2017

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwerstytetu Warszawskiego
978-83-235-0563-1
Prawo, ideologie
Sławosz

Celem niniejszego opracowania jest ukazanie z perspektywy historycznej, polityczno-prawnej i filozoficznej ewolucji poglądów Braci Polskich od społecznego radykalizmu, charakterystycznego dla millenarystycznych religijnych utopii do liberalnego pragmatyzmu, poprzedzającego polityczną emancypację europejskiego mieszczaństwa w XVIII stuleciu. Bracia Polscy to jedna z najciekawszych grup religijnych Reformacji w Europie Środkowej. Grupa ta odwoływała się do poszanowania praw i wolności osoby ludzkiej, do pacyfizmu i tolerancji religijnej. Apelowała o zachowanie własności prywatnej i prawidłowe ukształtowanie relacji łączących instytucje państwa z jednostką.

źródło opisu: Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego 2009

źródło okładki: Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego 2009