Filozofowie i mistycy. Na drogach neoplatonizmu

Wydawnictwo: Wydawnictwo Psychologii i Kultury Eneteia
83-85713-60-3
filozofia i etyka
n0e

Książka prezentuje mało znany nurt neoplatońskiej myśli filozoficznej i religijnej od V do XV wieku. Autor kreśli sylwetki filozofów (Dionizy Areopagita, Maksym Wyznawca, Eriugena, Joachim z Fiore, Mikołaj z Kuzy). Omawia zjawiska ważne dla ponadczasowych związków filozofii, kultury i religii. Wybór wybitnych neoplatoników w tej książce jest nader celny i stanowi świetny przewodnik w olbrzymim temacie. Autor podaje zwięzłą informację o najważniejszym polskim wkładzie do filozofii i religii, jakim są Bracia Polscy. Stara się zwalczać fatalne uprzedzenia, jakie ciągle u nas budzi słowo „gnoza”.

źródło opisu: http://www.poczytaj.pl/78089

źródło okładki: http://www.poczytaj.pl/78089