Organizacja rachunkowości

9788320819649
rachunkowość
biznes, finanse
Monika

Organizacja rachunkowości jest bardzo istotna do uzyskania prawdziwego oraz rzetelnego obrazu stanu finansowo-majątkowego jednostki gospodarczej. Powinno się w niej uwzględniać specyfikę działalności firmy, głównie przy tworzeniu zakładowego planu kont. Wiele elementów organizacji rachunkowości, np. układ sprawozdania finansowego, metody inwentaryzacji, system dokumentacji zdarzeń gospodarczych, jest zbieżnych we wszystkich branżach.
Organizacja rachunkowości zmienia się wraz z postępem technologicznym, komputeryzacją prac księgowych, rozwojem wymiany międzynarodowej. Mając to na uwadze, autorzy zaprezentowali najnowsze rozwiązania w organizacji systemu informacyjnego rachunkowości. Dla zwiększenia wartości praktycznej książki opracowano wzorcowe instrukcje, które – po uzupełnieniu o nazwy komórek organizacyjnych, pieczątki i podpisy – mogą być wykorzystane w jednostkach gospodarczych.
Książka powstała z inicjatywy pracowników Zakładu Rachunkowości Instytutu Ekonomii i Zarządzania Politechniki Koszalińskiej, których założeniem było stworzenie aktualnego materiału dydaktycznego do przedmiotu „Organizacja rachunkowości” wykładanego na studiach ekonomicznych.
Treści zawarte w książce mogą posłużyć do usprawnienia organizacji rachunkowości w jednostkach gospodarczych.

źródło opisu: PWE, 2011

źródło okładki: własne