0867132X

• Wilczerka
  • Piankowe niebo
  • Wśród rekinów
  • Mock. Golem
  • Żyj pięknie Jak czerpać inspirację ze zmian, które przynosi los
  • Powiedz życiu tak, Lili

Nele Neuhaus

Mock. Golem
Marek Krajewski

8,5 (2 ocen i opinii)
Żyj pięknie Jak czerpać inspirację ze zmian, które przynosi los
Pema Chödrön

Czarownica ze wzgórza
Stacey Halls

7,5 (2 ocen i opinii)
Łędina | 2014-07-31

Dwudziestego piątego grudnia dwa tysiące dwunastego roku na ekranach kin pojawił się "Hobbit: Niezwykła podróż" - Petera Jacksona. Film, podobnie jak wcześniejsza ekranizacja "Władcy Pierścieni", podbija miliony serc, nie tylko fanów fantastyki. Nic więc w tym dziwnego, że plakat promujący dzieło zdobi okładkę pierwszego numeru "Nowej Fantastyki" w tym roku, oraz że duża cześć tego wydania miesięcznika jest poświęcona właśnie Hobbitowi i jego filmowemu twórcy.

Jakub Winiarski, tym razem na czerwonym tle, przesyła czytelnikom życzenia oraz nadzieje na ten nowy rok. Redaktor naczelny gazety dzieli się również swoją radą z osobami, które w jakiś sposób zawiodły się na najnowszej ekranizacji Petera Jacksona.

Jerzy Rzymowski wspomina o końcu świata, który miał nadeść, ale jednak nie nadszedł oraz o jego efektach specjalnych, których w końcu nie było. Mężczyzna wspomina również o szkodach, jakie wyrządza uczniom dzisiejszy system nauczania. Podaje przykład Wisławy Szymborskiej, która...

Feanor | 2013-02-01
Przeczytana: 01 lutego 2013

Nancy Kress wspaniała. Ale oprócz niej polecam gorąco "Po obu stronach frontu" Malaka

Angie Wu | 2013-01-09
Przeczytana: 07 stycznia 2013

Wyczekiwałam styczniowego numeru Nowej Fantastyki niczym dziecko wyglądające przez okno w poszukiwaniu pierwszej gwiazdki kiedy tylko wyszło na jaw, że sporo miejsca poświęci Redakcja na analizę "Hobbita". Jako wielka fanka Mistrza Tolkiena, nie mogłabym sobie pozwolić na przegapienie czegokolwiek związanego z tym najbardziej wyczekiwanym filmem ostatnich lat. Moje ostatnie recenzje mówią same za siebie.

Okładki nie wyobrażałam sobie inaczej - być może dlatego, że absolutnie wszyscy korzystają z tej konkretnej ilustracji Martina Freemana w roli Bilba Bagginsa? Niemniej jednak wygląda to porządnie, bo tematy z okładki nie przytłaczają postaci na okładce, i cieszę się w sumie, że będę miała taki numer u siebie w kolekcji.

Jeśli o "Hobbicie" mowa, to warto na chwilę zatrzymać się przy dwóch tekstach: "Hobbit, czyli tam, z powrotem i wokoło" Wita Szostaka, w którym znajdziemy informacje o tym, czego można się spodziewać po ekranizacji (zawiodłam się jednak, że nie było wzmianki o...