Zgłosuj na książki roku 2017

Legenda o świętej Agacie

Wydawnictwo: WAM
978-83-7505-622-8
religia

Historia życia i męczeńskiej śmierci sycylijskiej dziewicy. Pokochała Jezusa w młodym wieku i złożyła śluby czystości. W Kościele w Katanii pełniła posługę diakonisy. Odrzuciła awanse tamtejszego prefekta, który w odwecie polecił aresztować ją wraz z grupą chrześcijan. Mimo długotrwałych i wyrafinowanych tortur nie wyrzekła się swego Oblubieńca, poniosła śmierć męczeńską i została wielką...

Historia życia i męczeńskiej śmierci sycylijskiej dziewicy.
Pokochała Jezusa w młodym wieku i złożyła śluby czystości. W Kościele w Katanii pełniła posługę diakonisy. Odrzuciła awanse tamtejszego prefekta, który w odwecie polecił aresztować ją wraz z grupą chrześcijan. Mimo długotrwałych i wyrafinowanych tortur nie wyrzekła się swego Oblubieńca, poniosła śmierć męczeńską i została wielką świętą Kościoła pierwszych wieków.

Ta Dobra Święta od wieków spieszy ludziom z pomocą w czasie kataklizmów. Skuteczną opieką otacza ludzi znojnej i niebezpiecznej pracy.

źródło opisu: Wydawnictwo WAM, 2010.

źródło okładki: www.wydawnictwowam.pl

ari | 2016-04-04