Najpiękniejsze miejsca w Polsce

9-788-32-45-18-043
przewodnik, turystyka, albumy
albumy
Monika

Najpiękniejsze miejsca w Polsce to encyklopedia cudów polskiego
krajobrazu od Bałtyku po Tatry! 250 zakątków wartych odwiedzenia, historie najciekawszych miejsc, fotografie prezentujące ich niezwykłość. Niezastąpione kompendium wiedzy dla uczniów, nauczycieli i studentów. Idealna książka dla miłośników podróżowania oraz znakomity prezent dla przyjaciół i rodziny.

źródło opisu: http://www.weltbild.pl/najpiekniejsze-miejsca-w-polsce_p10687507.html

źródło okładki: http://www.weltbild.pl/najpiekniejsze-miejsca-w-polsce_p10687507.html

emik84 | 2016-02-15

Publikacja podzielona jest na 6 rozdziałów odpowiadających określonym obszarom Polski: Pomorze; Warmia, Mazury, Suwalszczyzna; Wielkopolska i Kujawy; Mazowsze i Podlasie; Śląsk; Małopolska. Każdorazowo zaprezentowano w nich najciekawsze zakątki z ich dokładną lokalizacją na mapie, rysem historycznym jeśli mamy do czynienia z zabytkami architektury, walorami przyrodniczymi gdy natomiast w grę wchodzi piękno krajobrazu. Wspomniane atrakcje wzbogacone są również o dużą kolorową fotografię prezentującą obecny wygląd danego miejsca. W sumie w publikacji znajdziemy aż 250 najciekawszych zakątków Polski przyciągających najwięcej turystów. Są wśród nich wspaniałe zamki, kościoły, pałace, muzea, grody, parki i zachwycające cuda natury jak jaskinie, skały, urwiska, wodospady czy góry.

Przewodnik jest według mnie bardzo interesująco wydany. Układ jest przystępny, jedna rozkładówka przybliża zawsze tylko jedno ciekawe miejsce. Dobrym pomysłem jest też zaznaczenie na mapie miejsca gdzie...

Elena91 | 2017-08-28
Dominik | 2013-07-01