Ribofunk

0-380-73076-6
biopunk
angielski
ulfur

Zbiór opowiadań, którym nadano etykietkę biopunku, który w odróżnieniu od cyberpunku dalszą drogę samozwańczej ewolucji człowieka widzi w nowych osiągnięciach genetyki barzdiej niż techniki. Na tom składa się 13 opowiadań osadzonych w zbliżonym miejscu i czasie, których bohaterami są przedstawiciele bardzo odmiennych od siebie grup społecznych. Mimo urawnych wątków, autor zbudował tu skromną, ale spójną wizję przyszłości dotykając zarowno problemów życia codziennego jak i szerszych zagadnień politycznych.

źródło opisu: własne

ulfur | 2013-01-01
Na półkach: Sci-fi, Przeczytane
Przeczytana: grudzień 2012

Na półce w bibliotece prezentuje się skromnie, ale lektura była przednia.

Magda MS | 2015-12-18
bastkk | 2015-07-20