Wyposażenie domu wiejskiego w polsce

Wydawnictwo: Muza
poradniki

Kolejny tytuł z serii Ocalić od zapomnienia przbliża kulturę materialną i duchową, która właściwie odeszła już bezpowrotnie. Świat dawnych mieszkań na wsi prezentują jedynie muzea etnograficzne. Celem tej publikacji jest właśnie popularyzacja wiedzy na temat dawnego wyposażenia domów wiejskich. Autor, uznany etnograf, opisuje szeroko pojęte gospodarstwo domowe, w skład którego wchodzą przedmioty służące do przygotowania pożywienia, naczynia stołowe, meble, naczynia do przechowywania żywności, obrazy religijne i sposoby zdobienia mieszkań. zasadniczą część książki poprzedzają informacje na temat rozplanowania domu wiejskiego, jego funkcji i układu sprzętów. Książka, jak wszystkie tytuły z tej serii, jest bardzo bogato ilustrowana.

Gabi10134 | 2016-06-07
Na półkach: Folklor, Przeczytane