Dziewczyny

Tłumaczenie: Marek Kraska
Wydawnictwo: timof i cisi wspólnicy
Mädchen
978-83-61081-48-7
komiks
komiksy

„Dziewczyny” opowiadają o gorącym letnim dniu, o fotografiach, martwych kotach i cieście czekoladowym, o porcelanie, naginaniu prawdy i durnych krowach, o poznawaniu ludzi, o rozstaniach i pięciometrowych wieżach, o życiu pozagrobowym, o doczesności i o tym, co pomiędzy nimi, oraz o najcudowniejszej dziewczynie na świecie. „Dziewczyny” to historia Felixa i Esther. ich przypadkowego...

„Dziewczyny” to historia Felixa i Esther. ich przypadkowego spotkania, odnalezienia swojej drugiej połówki i tego, jak z czasem muszą się skonfrontować z faktem, że w dużych miastach przypadki się nie zdarzają. Bo jak mawiał Ben, przyjaciel Felixa: „To jest Berlin. Spotykasz kogoś i wszystko się odmienia”.

Flix za swoje historie uhonorowane już wcześniej innymi nagrodami otrzymał m.in. nagrodę Maxa i Moritza w 2004 roku za „najlepszy komiks niemieckojęzyczny”.

źródło opisu: Timof Comics, 2010

źródło okładki: http://timof.pl/timof-oferta,graphic,novel-pl.html

ilo99 | 2016-08-23
Na półkach: Polecane

To moje drugie spotkanie z tym niemieckim autorem komiksów. Tym razem opowiada historię znajomości z dziewczyną. Wpada na nią, a właściwie na tą jej część ciała, w której plecy tracą swą szlachetną nazwę, pewnego dnia. Jest zawalony robotą, powinien narysować około 40 rysunków na wczoraj, więc chodzi i fotografuje dziewczyny, ponieważ to one mają być tematem jego prac. I w tak banalny sposób trafia na dziewczynę marzeń – Esther. Kobietę, która sprawi, że zmieni swoje życiowe motto: „Kobiety są jak kwiaty. Musisz więc być jak pszczółka. Latać w kółko i powtarzać to, co chcą usłyszeć. No i robić wszystko jakby były pępkiem świata. Tak się właśnie zbiera nektar!” W przypadku tej jedynej ta metoda nie zadziała. Będzie go ciągle zaskakiwać, urzekać, przejrzy jego niecne gierki, lecz się nie obrazi. Czy będą parą? Czy czeka ich wspólna przyszłość? I jak się ma do tego wszystkiego stwierdzenie Johna Lennona: „Life is what's going on while you're busy making other plans”. Komiks polecam,...

Sawako | 2017-07-23
Na półkach: 2017