rozwińzwiń

Kronika Akashy

Okładka książki Kronika Akashy Rudolf Steiner
Okładka książki Kronika Akashy
Rudolf Steiner Wydawnictwo: Babilon 2 ezoteryka, senniki, horoskopy
137 str. 2 godz. 17 min.
Kategoria:
ezoteryka, senniki, horoskopy
Wydawnictwo:
Babilon 2
Data wydania:
1995-01-01
Data 1. wyd. pol.:
1995-01-01
Liczba stron:
137
Czas czytania
2 godz. 17 min.
Język:
polski
ISBN:
8387504017
Tagi:
kosmologia okultyzm mistyka teozofia antropozofia zjawiska paranormalne
Średnia ocen

4,0 4,0 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
4,0 / 10
5 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
527
310

Na półkach: , ,

Rudolf Steiner, urodzony w 1861 roku, wszechstronnie wykształcony geniusz, filozof, matematyk, architekt, reformator społeczny, pedagog, przyrodnik, gnostyk i twórca antropozofii. Autor wielu książek, z których „Kronika Akasza” jest pierwszą, która trafiła w moje ręce. Rudolf Steiner wnika w niej w świat ponadzmysłowy, który nas otacza, a pozwala mu na to jego dar jasnowidzenia. Przedstawia antropozoficzną wersję powstania naszej planety i życia na niej. „Kronika Akasza” to 160 stron fascynującej wędrówki, sięgającej czasów jeszcze sprzed powstania naszej matki Ziemi.

Rudolf Steiner, urodzony w 1861 roku, wszechstronnie wykształcony geniusz, filozof, matematyk, architekt, reformator społeczny, pedagog, przyrodnik, gnostyk i twórca antropozofii. Autor wielu książek, z których „Kronika Akasza” jest pierwszą, która trafiła w moje ręce. Rudolf Steiner wnika w niej w świat ponadzmysłowy, który nas otacza, a pozwala mu na to jego dar...

więcej Pokaż mimo to

avatar
644
573

Na półkach: ,

Trudno mi to ocenić. Z pewnością tego autora mogą sobie odpuścić wszelkiej maści materialiści i racjonaliści (tytuł ten nie wywoła u nich nic, poza znużeniem lub śmiechem) - choć i inni będą mieli wiele trudności. Niektórzy mistycy zapominają, że wiedza którą uzyskują, jest dostosowana do nich i nie powinno się jej traktować jako obiektywnej i ostatecznej prawdy. Powtarzając za Karolem Libeltem, najlepszą wiedzę uzyskujemy wtedy, gdy Jaźń, Duch i Dusza (Wyobraźnia, Rozum i Serce) ze sobą współpracują. Zawierzanie bezpośredniemu obrazowi uzyskanemu z samej Jaźni może skończyć się obłąkaniem. Wydaje mi się, że Steiner jest na granicy trzeźwego osądu i obłąkania - proszę nie traktować tego jako obelgi, raczej jako ostrzeżenie.

Co ciekawe u Steinera, to kierunek rozwoju człowieka. Znajdujemy się w czwartej epoce (z siedmiu). Ciało fizyczne kształtuje się najdłużej (od początku),dlatego jest najdoskonalsze ze wszystkich pozostałych ciał. Ciało eteryczne kształtuję się od trzech epok, astralne od dwóch, a Jaźń otrzymaliśmy dopiero w tej epoce - dlatego jest najsłabiej wykształcona. W całym procesie chodzi o to, by nieświadome procesy przekazywać od ciał wyższych do niższych, z jednej strony uświadamiając je sobie, a z drugiej zyskiwać nad nimi kontrolę (a z trzeciej udoskonalając każde z ciał).

Pozycja ta najbardziej zawodzi w polu oczekiwań czytelnika. Spodziewałem się garści informacji na temat samej Kroniki Akasza, jako spisanego dokumentu - tymczasem autor Kroniką nazywa odszyfrowaną przy pomocy mistyki treść, opisującą powstawanie i rozwój świata i ludzi. Przed sięgnięciem po ten tytuł, chyba nikt nie spodziewał się Ziemi rodzącej Słońce i Księżyc, świadomości zarządzającej mrowiskiem czy Hermafrodyt. Z listkiem figowym chyba przesadził - wg Steinera nawiązuje on do czasów, gdy ludzie nie mieli narządów płciowych, a rozmnażali się jak rośliny. Gdyby nie wysoki poziom jaki prezentuje, umieściłbym go obok pana Waldemara Borowskiego (i jego "GrzyBoga").

Jako otwarty umysł, ciekaw jestem innych pozycji Steinera, ale jego nużący styl pisania tę ciekawość zręcznie oplótł i zawiesił gdzieś pod sufitem.

W sumie najprzyjemniej czas spędziłem ze wstępem i z podsumowaniem. W pełni zgadzam się z jego podejściem do "współczesnej nauki".

Pozycja skierowana do bardzo wąskiego grona specyficznych czytelników i wychodzi na to, że po części się do takich zaliczam.

Trudno mi to ocenić. Z pewnością tego autora mogą sobie odpuścić wszelkiej maści materialiści i racjonaliści (tytuł ten nie wywoła u nich nic, poza znużeniem lub śmiechem) - choć i inni będą mieli wiele trudności. Niektórzy mistycy zapominają, że wiedza którą uzyskują, jest dostosowana do nich i nie powinno się jej traktować jako obiektywnej i ostatecznej prawdy....

więcej Pokaż mimo to

avatar
77
9

Na półkach:

Nie trzeba znać filozofii Wschodu, podstaw teologii, być wierzącym czy ateistą, aby sięgnąć po tą publikację. Steiner pokazuje jedną z wielu opcji powstawania świata. Czy możliwą? Póki nie mamy konkretnych dowodów, żadna teoria powstania życia na Ziemi czy we Wszechświecie jest tak samo prawdopodobna. Uważam, że lektura tego tytułu może poszerzyć światopogląd i skłonić do refleksji, przez co już staje się wartościowa. Nie jest to łatwa pozycja, więc sugeruję czytanie w ciszy i skupieniu.

Nie trzeba znać filozofii Wschodu, podstaw teologii, być wierzącym czy ateistą, aby sięgnąć po tą publikację. Steiner pokazuje jedną z wielu opcji powstawania świata. Czy możliwą? Póki nie mamy konkretnych dowodów, żadna teoria powstania życia na Ziemi czy we Wszechświecie jest tak samo prawdopodobna. Uważam, że lektura tego tytułu może poszerzyć światopogląd i skłonić do...

więcej Pokaż mimo to

avatar
85
76

Na półkach: , ,

Moim zdaniem tej książki nie powinny czytać osoby, które rozpoczynają swoją przygodę z ezoteryką, ani też zagorzali sceptycy oraz racjonaliści. Przyznam, że mnie osobiście było czasami trudno zrozumieć, co autor miał na myśli. Z drugiej zaś strony poznałem twierdzenia oraz teorie wykraczające daleko poza akademicki paradygmat, który kurczowo trzyma się teorii Darwina oraz Wielkiego Wybuchu.

Moim zdaniem tej książki nie powinny czytać osoby, które rozpoczynają swoją przygodę z ezoteryką, ani też zagorzali sceptycy oraz racjonaliści. Przyznam, że mnie osobiście było czasami trudno zrozumieć, co autor miał na myśli. Z drugiej zaś strony poznałem twierdzenia oraz teorie wykraczające daleko poza akademicki paradygmat, który kurczowo trzyma się teorii Darwina oraz...

więcej Pokaż mimo to

avatar
8144
258

Na półkach: , , ,

stek bzdur, w dodatku surowy!

stek bzdur, w dodatku surowy!

Pokaż mimo to

avatar
337
133

Na półkach: , ,

Steiner geniuszem był i basta ;)

Steiner geniuszem był i basta ;)

Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    84
  • Przeczytane
    33
  • Posiadam
    14
  • Ulubione
    4
  • Antropozofia
    2
  • Teraz czytam
    2
  • Wiedza niepowszechna
    2
  • Spirituality
    1
  • Hoaxy & nonsensy
    1
  • Księgi ezoteryczne i zapomniane
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Kronika Akashy


Podobne książki

Przeczytaj także