Kronika Akasza

Wydawnictwo: Genesis

Jedno z podstawowych dzieł napisanych przez Rudolfa Steinera. Książka zawiera dokładny opis dziejów ziemi i ludzkości. Autor w sposób szczegółowy opisuje rozwój i życie człowieka na Atlantydzie. Następnie przechodzi do jeszcze wcześniejszych dziejów ludzkości zamieszkującej la pradawnej Lemurii, by następnie przejść do czasów epoki hiperborejskiej i polarnej. Kolejne rozdziały poświęcone są prześl

Sinn | 2016-11-22
Przeczytana: maj 2014

Nie trzeba znać filozofii Wschodu, podstaw teologii, być wierzącym czy ateistą, aby sięgnąć po tą publikację. Steiner pokazuje jedną z wielu opcji powstawania świata. Czy możliwą? Póki nie mamy konkretnych dowodów, żadna teoria powstania życia na Ziemi czy we Wszechświecie jest tak samo prawdopodobna. Uważam, że lektura tego tytułu może poszerzyć światopogląd i skłonić do refleksji, przez co już staje się wartościowa. Nie jest to łatwa pozycja, więc sugeruję czytanie w ciszy i skupieniu.

Korneliusz | 2016-06-22
Na półkach: Ezoteryka, Posiadam, Przeczytane

Moim zdaniem tej książki nie powinny czytać osoby, które rozpoczynają swoją przygodę z ezoteryką, ani też zagorzali sceptycy oraz racjonaliści. Przyznam, że mnie osobiście było czasami trudno zrozumieć, co autor miał na myśli. Z drugiej zaś strony poznałem twierdzenia oraz teorie wykraczające daleko poza akademicki paradygmat, który kurczowo trzyma się teorii Darwina oraz Wielkiego Wybuchu.

DurgaRE | 2011-05-02
Na półkach: Przeczytane, Tzw. EZO, Ulubione

Steiner geniuszem był i basta ;)

Marta Navrot | 2015-11-24
mateuszadrian | 2014-03-23