Zapach popiołu

Wydawnictwo: Novae Res
978-83-7722-513-4
historyczna
Charmin

"Zapach popiołu" to błyskotliwe połączenie fikcji literackiej z udokumentowanymi wydarzeniami historycznymi. Autorka wyselekcjonowała najbardziej wstrząsające historie bestialstwa obozowego w KL Auschwitz-Birkenau podczas II wojny światowej i utrwaliła je w snach bohaterki swojej książki. Towarzyszymy jej niejako krok w krok. Poznajemy myśli i dostrzegamy obrazy przez nią widziane. Wszystko w czasie teraźniejszym.

Kanwę dla przeplatających się wątków z obozu koncentracyjnego Auschwitz stanowi historia przyjaźni młodych ludzi, Natalii i Fabiana. Istotą niniejszej powieści są rejestry stanów emocjonalnych towarzyszących ludziom tuż przed śmiercią. Proza ewoluuje od spokojnej, nieco romantycznej nuty do zagadkowego i nieoczekiwanego końca.

źródło opisu: Od Wydawcy

krzysiekm_83 | 2017-09-04