Czerwony Kapturek. Książeczka z magnesami

Wydawnictwo: Firma Księgarska Olesiejuk

Seria książeczek z magnesami wzbogaciła się o kolejne tytuły: baśń o Czerwonym Kapturku i baśń o trzech małych świnkach . Tym razem dzieci mogą tworzyć własne ilustracje, uzupełniając kolejne obrazki odpowiednimi magnesami. Przy okazji, dzięki dużemu drukowi, dzieci mogą ćwiczyć czytanie, a dobierając magnesy do treści z danej strony, wykażą się zrozumieniem tekstu.

źródło opisu: Olesiejuk, 2012

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Ataeb | 2018-03-19
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Eva, Kartonowe

Pomysl swietny, niestety magnesy niestety srednio sie trzymaja

Wamp_irka | 2013-03-19

Książka jest wyjątkowa ze względu na magnesy, które pozwalają dziecku na zabawę aczkolwiek tekst nie przekonuje mnie za bardzo, wolę tradycyjną historię Czerwonego Kapturka.

No i kolejna pozycja dla naszych maluszków. A ponieważ Marta chwaliła Wam się swoją książeczką z magnesami, to ja pochwalę się również naszą. :)

Bajkę o czerwonym kapturku zna chyba każdy. Historie dziewczynki, która wędrując do chorej babci spotyka na swojej drodze wilka i niestety daje mu się przechytrzyć. Zwierze w łatwy sposób dowiaduje się dokąd zmierza Czerwony Kapturek, by potem idąc skrótem dotrzeć na miejsce przed nią. Szybko połyka staruszkę, a następnie zajmuje jej miejsce.

Dziewczynka docierając na miejsce nie domyśla się niczego, choć szczegóły anatomii babci wprawiają ja w osłupienie. Wilk nie czekając więc, aż "wnuczka" go zdemaskuje połyka także i ją. Potem zasypia najedzony do syta w babcinym łóżku. I pewnie spałby tak sobie dalej, gdyby obok domku nie spacerował wścibski leśniczy. Mężczyzna szybko orientuje się w sytuacji. Rozcina brzuszek wilka i wydostaje z niego babcie i dziewczynkę. Następnie pakuje mu do brzuszka pełno kamieni i zaszywa brzuszysko. No i...