Gwiazdka

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Posłuchaj Mnie, Mamo..., Posłuchaj Mnie, Tato...". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Harmonia
978-83-7134-267-7
jagarkar

Jest to książka dla dzieci i o dzieciach – powinni przeczytać ją też dorośli, by lepiej zrozumieć świat swoich pociech. W końcu nie bez powodu seria ma tytuł Posłuchaj mnie, mamo... Posłuchaj mnie, tato... Głównymi bohaterami powieści są siedmioletni Adaś i jego mama. Oboje bardzo się kochają, a jednak nie potrafią się porozumieć. Mama – zabiegana i zapracowana – chce zapewnić swojemu synowi...

Głównymi bohaterami powieści są siedmioletni Adaś i jego mama. Oboje bardzo się kochają, a jednak nie potrafią się porozumieć. Mama – zabiegana i zapracowana – chce zapewnić swojemu synowi jak najlepszy start w życiu. Chłopiec tymczasem chciałby realizować swoje marzenia – więcej czasu spędzać z dziadkami na wsi i jeździć konno. Gwiazdka pokazuje, że nie tylko dzieci muszą słuchać rodziców. Także dorośli powinni wysłuchiwać dzieci i starać się je zrozumieć. Dzięki temu można uniknąć wielu nieporozumień.

„Jestem pełna uznania dla pomysłu autorki, aby do już istniejących na rynku wydawniczym publikacji »jak mówić, aby dzieci słuchały« dodać te, które mówią »co robić, aby rodzice... słuchali swojego dziecka«. Tylko pełny dialog zapewnia dziecku poczucie własnej wartości, bezpieczeństwa, daje szanse na pełny rozwój osobowości, otwartość na świat i bogate relacje społeczne”.
prof. zw. dr hab. Marta Bogdanowicz

źródło opisu: Wydawnictwo Harmonia, 2007