Zgłosuj na książki roku 2017

Wydawnictwo: Letter Quality
Finlandia, historia
historia
vintyg

[...] Przedstawiony tutaj zarys kultury Finów Zachodnich we wczesnym średniowieczu nie pretenduje ani do wyczerpania tematu, ani do ostatecznego podsumowania obecnego stanu wiedzy. Ma na celu jedynie określenie miejsca zachodniofińskich zespołów ludnościowych w Europie wczesnośredniowiecznej oraz uwypuklenie tych elementów ich kultury, które przy wszystkich przeciwnościach pozwoliły na zachowanie tożsamości narodu fińskiego i estońskiego w nowożytnym rozumieniu tych pojęć. Chodzi również o zwrócenie uwagi na istnienie współczesnych grup potomków tych Finów, którzy zachowali świadomość odrębności etnicznej i pamięć o języku przodków. Ważne jest także przybliżenie polskiemu czytelnikowi dziejów tych narodów, bliskich nam terytorialnie, lecz nieznanych szerzej w aspekcie kulturowym i historycznym.

źródło opisu: ze wstępu

VeraSonatti91 | 2016-03-11