Zgłosuj na książki roku 2017

Head First Excel: A learner's guide to spreadsheets
978-83-246-2796-7
excel, arkusz, Solver
ilon86

Każdy, kto podejmie próbę wymienienia pięciu programów, które najbardziej ułatwiły mu życie, musi wspomnieć tę nazwę — Excel. Program ten jest uwielbiany przez rzesze studentów, analityków, księgowych, dyrektorów i prezesów. Jego największym atutem jest elastyczność. Musisz zsumować kilka prostych elementów i wykonać wykres — żaden problem! Jesteś w stanie zrobić to w ciągu kilku sekund. Chcesz przeprowadzić zaawansowaną analizę? Nic trudnego! Bierzesz do ręki jeden z najlepszych podręczników — "Excel. Rusz głową! " — i już po chwili korzystasz z najbardziej zaawansowanych funkcji: tabel przestawnych, funkcji tekstowych oraz testów logicznych.

A teraz otwórz swój umysł i poznaj wszystko, co związane z arkuszem kalkulacyjnym Excel. Skorzystaj z najnowszych metod nauczania. Już nigdy nie będziesz przedzierać się przez dziesiątki stron długich i nużących opisów. Teraz wiedza podana jest lekko, przystępnie, przejrzyście i z idealnie dobraną ilością humoru. Sprawdź, jak szybko można opanować tworzenie nawet najbardziej wymyślnych formuł oraz dużych wykresów. Odkryj, że rozwiązywanie skomplikowanych problemów z dodatkiem Solver nigdy nie było prostsze! W trakcie lektury nauczysz się tworzyć eleganckie raporty, operować na datach oraz wykorzystywać odwołania. Dzięki tej książce odkryjesz największe sekrety Excela. Sprawdź sam!
Naprzód, głowo!

Nikt ci tego nie potrafił wytłumaczyć? Wydaje Ci się, że to problem nie na Twoją głowę? Nie potrzebujesz elektrowstrząsów, żeby pobudzić swój mózg do aktywnego działania. Tylko żadnych gwałtownych gestów! Usiądź wygodnie, otwórz książkę, dopiero teraz się zacznie. Na początek — rusz głową!
Precz z nudnymi wykładami i zakuwaniem bez zrozumienia!

Nauka to znacznie więcej niż tylko czytanie suchego tekstu. Twój mózg jest niczym głodny rekin, cały czas prący naprzód w poszukiwaniu nowej, apetycznej przekąski.
Jak karmimy Twój wygłodniały umysł?

Używamy rysunków, bo obraz wart jest 1024 słów. Stosujemy powtórzenia, by zakodować na stałe dane w Twojej chłonnej głowie. Oddziałujemy na emocje, jesteśmy nieprzewidywalni, zaskakujący i zabawni. Stawiamy przed Tobą wyzwania i zadajemy pytania, które angażują Cię w proces studiowania przedstawianych zagadnień. Cały czas pobudzamy Twój umysł do aktywnego działania, zmuszamy go do posłuszeństwa… a za ciężką pracę nagrodzimy go smakowitym ciasteczkiem w postaci wiedzy — wisienka gratis!
Rozgryź to sam!

* Konstruowanie formuł w programie Microsoft Excel
* Projektowanie arkusza kalkulacyjnego
* Wykorzystanie odwołań
* Sortowanie, filtrowanie i rozmieszczanie danych
* Dostępne typy danych
* Przygotowywanie wykresów