Miejsca Święte na Świecie

978-83-62779-89-5
album
albumy
krkkrzysiek

Zjawisko pielgrzymowania jest prawie tak stare jak historia ludzkości. W pierwszych wiekach chrześcijaństwa celem pielgrzymek stały się przede wszystkim miejsca związane z publiczną działalnością i męką Jezusa Chrystusa. Potem były to również ośrodki, gdzie umieszczano relikwie świętych i męczenników Kościoła. Z czasem upowszechniły się także pielgrzymki do miejsc związanych z osobą Matki Bożej, w tym również tych, gdzie Maryja objawiła się ludziom. Wszędzie tam można się modlić o wstawiennictwo Matki Bożej i świętych, a rzesze proszących już doświadczyły szczególnych łask. Można też odwiedzać sanktuaria ze względu na ich walory kulturalne czy położenie geograficzne.

źródło opisu: http://www.arystoteles.com.pl

źródło okładki: http://www.arystoteles.com.pl