Zgłosuj na książki roku 2017

Głównie to Arboretum Wirty ale też i bliższe, i dalsze okolice

Wydawnictwo: Bernardinum
albumy
Purson27

Album Głównie to Arboretum Wirty ale też bliższe i dalsze okolice - wrażeniami dzielą się leśnik fotografik-amator Krzysztofa Frydel i artysta-plastyk-fotografik Lech J. Zdrojewski. Dzięki ich współpracy, pełnej pasji i poświęcenia idei popularyzacji szacunku do przyrody powstał wyjątkowy album, który w oryginalny i nowatorski sposób łączy funkcje zbioru artystycznych fotografii przyrody z...

Dzięki ich współpracy, pełnej pasji i poświęcenia idei popularyzacji szacunku do przyrody powstał wyjątkowy album, który w oryginalny i nowatorski sposób łączy funkcje zbioru artystycznych fotografii przyrody z funkcją podręcznika i przewodnika do rozpoznawania drzew i krzewów rosnących na obszarze najstarszego w Polsce leśnego Arboretum w Wirtach. Zamieszczone w albumie opisy gatunków zawierają interesujące dane dotyczące ich pochodzenia, różnorodności odmian oraz zastosowania, jako roślin użytecznych człowiekowi. Wszystkie opisy zilustrowane są fotografiami przedstawiającymi na ogół wybrany, charakterystyczny szczegół budowy gatunku nierzadko w skali makro, co właśnie odróżnia album od setek podobnych wydawnictw.

źródło opisu: http://www.bernardinum.com.pl/

źródło okładki: http://www.bernardinum.com.pl/