Dawna Bydgoszcz w fotografii

83-86580-31-3
bydgoszcz, album, zdjęcia, historia
albumy
Krystian

Okazały album starych fotografii powstał z potrzeby utrwalenia w pamięci obrazów „minionej Bydgoszczy”. Zawiera wstęp pióra Zdzisława Hojki, noty najważniejszych fotografów tamtego okresu oraz spis ulic i placów występujących w albumie wraz z nazwami niemieckimi przed 1920. rokiem. W pozycji tej wykorzystano oryginalne fotografie i widokówki obejmujące zdjęcia z lat 1860 – 1939, ze zbiorów Działu Fotografii, Działu Historii. Znajdujemy zespół zdjęć i widokówek poświęconych naszemu miastu, które rozbudowując się, także odchodzi.

źródło opisu: Wydawnictwo Margrafsen

źródło okładki: zdjęcie autorskie