Błam

Wydawnictwo: Biuro Literackie
poezja,
poezja
bling033

Wedle słowników, „błam” – ściśle rzecz biorąc – to płat zszytych skór. „Błam (1985-2011)” to wiersze zebrane Marcina Sendeckiego, w których istotnie można dopatrzeć się scalania zdań, słów (i okruchów słów) z różnych, pozornie nieprzystających do siebie, rejestrów, porządków, trybów zapisu i mowy. „Opisy przyrody” niepochwytnie zmieniają się we „fragmenty dyskursu miłosnego”, te z kolei w „elementy lukratywnej krytyki społecznej”, a język wciąż „łechce chochole sylaby”. Ironia idzie tu o lepsze z czułością, zaś cytat przegląda się w zbitkach zgłosek, jakich jeszcze nie było – wszystko po to, by wiersz mógł jak najściślej wyrazić „życie i inne przygody”, które się nam przytrafiają.

źródło opisu: http://www.poezjem.pl/pl/open/catalog/on/product/id/113973

źródło okładki: http://www.poezjem.pl/pl/open/catalog/on/product/id/113973

Paprykarz Szczeciński | 2015-06-29

Jezusie kochaniutki! (gdy krzyczy ateista to musi być już coś na rzeczy). Zaskoczony jestem bardzo, ale zaskoczony negatywnie. Przy użyciu tych wierszy Niemcy mogliby szyfrować wiadomości w trakcie Drugiej Wojenki. Dlaczego? Wiersze są tak enigmatyczne, że prawdziwa Enigma przy tym to zabawka dla mojej ponadrocznej córeczki. Może ja za głupi jestem na tę poezję Sz.P. Sendeckiego (nie wykluczam, bez ironii), może nastroju nie miałem... Przeczytałem ponad 200 stron i się poddałem. Lubię poezję, ale nie taką.