Chomsky

Tłumaczenie: Barbara Stanosz
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Therion

John Lyons syntetycznie i wnikliwie przedstawia koncepcje Noama Chomsky'ego, amerykańskiego językoznawcy, twórcy gramatyki generatywnej. Idee Chomsky'ego stały się klasyczne i stanowią kamień milowy w dziejach dwudziestowiecznego językoznawstwa. Jakie jest dzisiejsze znaczenie chomskizmu? Jak ewoluowała myśl autora "Zagadnień teorii składni"? Na te pytania odpowiada Lyons w nowej i znacznie poszerzonej wersji swej znanej książki.

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!