Architektura i urbanistyka Łodzi okresu realizmu socjalistycznego

Wydawnictwo: Neriton
978-83-7543-159-9
Werka

Książka stanowi pierwsze kompleksowe opracowanie architektury i urbanistyki Łodzi lat 1949–1955. Bogato ilustrowana praca prezentuje różnorodne obiekty, zarówno użyteczności publicznej, jak i mieszkaniowe, niezrealizowane wizje oraz plany przekształceń miasta w duchu realizmu socjalistycznego. Omawia ponadto szereg problemów związanych w genezą powstania poszczególnych budynków oraz kontekstami pozaartystycznymi architektury tego okresu. Autorka dokonuje drobiazgowych analiz oraz opisów, które zebrane dodatkowo zostały w postaci katalogu.

źródło opisu: http://www.neriton.apnet.pl/product_info.php?products_id=589

źródło okładki: http://www.neriton.apnet.pl/product_info.php?products_id=589