Archangel's Storm

Cykl: Guild Hunter (tom 5)
Wydawnictwo: Berkley Books
angielski
Karin

Enter New York Times bestselling author Nalini Singh’s darkly beautiful world of archangels and immortal power, as a pact is sealed between two souls bound by blood, stirred by desire, and driven by vengeance… With wings of midnight and an affinity for shadows, Jason courts darkness. But now, with the Archangel Neha’s consort lying murdered in the jewel-studded palace that was his prison and...

With wings of midnight and an affinity for shadows, Jason courts darkness. But now, with the Archangel Neha’s consort lying murdered in the jewel-studded palace that was his prison and her rage threatening cataclysmic devastation, Jason steps into the light, knowing he must unearth the murderer before it is too late.

Earning Neha’s trust comes at a price—Jason must tie himself to her bloodline through the Princess Mahiya, a woman with secrets so dangerous, she trusts no one. Least of all an enemy spymaster.

With only their relentless hunt for a violent, intelligent killer to unite them, Jason and Mahiya embark on a quest that leads to a centuries-old nightmare… and to the dark storm of an unexpected passion that threatens to drench them both in blood.

źródło opisu: http://www.us.penguingroup.com

źródło okładki: http://www.us.penguingroup.com

jovvi | 2018-09-21

Seria niezaprzeczalnie trzyma fason - każda kolejna historia tworzy ciekawe wątki. Oczywiście mam swoich faworytów:) Mam zamiar czytać tę serię do czasu aż dotrę do części o Dzwoneczku. To chyba jasne...

Edziam | 2017-07-23
Przeczytana: 23 lipca 2017

Kolejna ciekawa część , polecam

Beata | 2016-09-24
Przeczytana: 24 września 2016

Kolejna fantastyczna powieść ze Świata Aniołów. Jedna z lepszych z cyklu Łowca Gildii. Historia tajemniczego mistrza szpiegów - Jasona, który pomaga rozwikłać sprawę morderstw na dworze Nehy - Królowej Węży, pełna intryg, tajemnic i krwawej zemsty.

Iris | 2015-09-27
Przeczytana: 27 września 2015

Początek trochę się dłużył i męczył, ale mniej więcej w połowie akcja zaczęła się rozkręcać i naprawdę mnie wciągnęła.

bookish | 2015-05-29
Przeczytana: 29 maja 2015

Jason, kolejny archanioł z siódemki Rafaela. mimo, że to on w tej cześć gra pierwsze skrzypce i odnajduje swoją miłość, a jednocześnie jest jednym z najlepszych szpiegów archaniołów? czy uda mu się rozwikłać zagadkę i uratować ukochaną?

Część opowiada o Jasonie, jednym z aniołów z siódemki Raphaela. Jason zostaje wysłany na specjalną misję do samej Nehy. Poznaje tam trzymaną pod kluczem siostrzenicę Archanielicy Mahiyę. Autorka przedstawia nam historię dzieciństwa Jasona. Dowiadujemy się co znaczy jego tatuaż, ale także dlaczego otoczył się tą nieprzeniknioną skorupą. Mahiya natomiast uwięziona na dworze ciotki pragnie jedynie wolności i akceptacji. Historia jej pochodzenia jest bardzo skomplikowana i ściśle wiąże się z głównym wątkiem. Oczywiście nieuniknione było, iż ta dwójka zapała do siebie głębokim uczuciem. Jednak proces ten jest pokazany subtelnie, z klasą i bez pośpiechu. Postacie ewoluują i się docierają. W książce nie brakuje także zwrotów akcji i paru dramatycznych wyborów.

Nie będę oryginalna i również napiszę że jedynym minusem tej części (ale za to ogromnym) jest postać Dmitria. Mam nadzieję że autorka się otrząśnie i w następnych częściach powróci mroczny, nieugięty i wspaniały Dmitri.

Urmurmina | 2014-03-26

Pomimo, że już w czwartej części troszkę brakowało mi Rafaela i Eleny jako głównych bohaterów, to i tym razem zostałam udobruchana i oczarowana kolejną porywającą historią, tym razem w udziałem Jasona - członka najwierniejszej siódemki Archanioła - i księżniczki Mahiyi. Akcja, intrygi, niepewna miłość - to coś, co lubię! Nalini Singh zawiodła mnie tylko jedną rzeczą, przez którą o mało co ocena się nie obniżyła - co ona zrobiła z moim nieugiętym i władczym Dmitrim?! Po kilku akcjach typu wdech-wydech odpowiedziałam sobie: był taki, bo nie dopuszczał do siebie smutku po stracie ukochanej żony, a teraz odzyskał ją - miłość go uszczęśliwiła (choć może negatywnie za bardzo rozmiękczyła...). Troszkę też mi brakowało dużej ilości pikantniejszych scen, do których przywykłam w poprzednich częściach. Ale i tak świetna część!

Satis | 2014-03-23
Przeczytana: 16 marca 2014

To już piąta część magicznej historii o Aniołach.
Tym razem głównym bohaterem jest kolejny anioł z lojalnej siódemki Archanioła Refaela - Jason oraz podopiecznej Archanielicy Indii, Nehy - Mahiyi..
Ktoś brutalnie zamordował małżonka Nehy - Erisa, który żył już od kilku wieków w niełasce Nehy, lecz ta nie mogła się z nim pożegnać więc swoją kare odsiadywał przy boku Archanielicy.. Jego zbrodnia była bardzo duża - Zrobił dziecko siostrze Nehy - Nivriti..
Czytałam to z wielkimi emocjami. Historie Jasona są smutne, lecz Mahiyi jeszcze bardziej.. On chociaż przez jakiś czas miał rodzinę, ona nigdy jej nie miała. Matki nawet nie poznała, a ojciec tak jak ''ciotka" jej nienawidzili.. Trudno się im dziwić.
Z pewnością przeczytam kolejną część. :)
Polecam! :D

Blair | 2013-07-13
Na półkach: Przeczytane, *2013*
Przeczytana: 13 lipca 2013

Najlepsza część ze wszystkich pięciu wydanych. Po pierwsze - autorka odeszła od schematu. Nadała inne cechy charakteru swoim bohaterom, wątek romantyczny poprowadziła w inny, ciekawszy i bardziej subtelny sposób, dzięki czemu ta część nie tylko zachęca, aby sięgnąć po następne, ale także przypomina o wszystkich tych argumentach, które popchnęły mnie do przeczytania następnych tomów, po zapoznaniu się z pierwszym i drugim. Po skończeniu tej książki zapłonął we mnie malutki promyczek nadziei, że Nalini nie tworzy jeszcze jednej, schematycznej serii tego ciężkiego paranormal romance, gdzie z części na część zmieniają się tylko imiona bohaterów, a reszta - choć przedstawiona w innym czasie czy otoczeniu - jest taka sama.

Ogromny minus - Dimitri. Bardzo martwi mnie co Palec Ałtorski zrobił z tym mrocznym, groźnym i niebezpiecznym mężczyzną. To jakaś żenada.