Blisko, nie za blisko. Terapeutyczne rozmowy o związkach

Okładka książki Blisko, nie za blisko. Terapeutyczne rozmowy o związkach
Paweł DroździakRenata Mazurowska Wydawnictwo: Helion poradniki
256 str. 4 godz. 16 min.
Kategoria:
poradniki
Wydawnictwo:
Helion
Data wydania:
2012-10-15
Data 1. wyd. pol.:
2012-01-01
Liczba stron:
256
Czas czytania
4 godz. 16 min.
Język:
polski
ISBN:
978-83-246-5189-4
Tagi:
związki międzyludzkie partnerstwo
Średnia ocen

                7,5 7,5 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Blisko, nie za blisko. Terapeutyczne rozmowy o związkach. Wydanie II rozszerzone Paweł Droździak, Renata Mazurowska
Ocena 5,0
Blisko, nie za... Paweł Droździak, Re...
Okładka książki Zawsze bezpieczna. Psychologiczne aspekty samoobrony kobiet. Paweł Droździak, Wojciech Kruczyński
Ocena 8,1
Zawsze bezpiec... Paweł Droździak, Wo...

Mogą Cię zainteresować

Okładka książki Chcę być kochana tak jak chcę Ewa Konarowska, Katarzyna Miller
Ocena 6,9
Chcę być kocha... Ewa Konarowska, Kat...
Okładka książki Twój psychologiczny autoportret: Dlaczego czujesz, kochasz, myślisz, działasz właśnie tak? Lois B. Morris, John M. Oldham
Ocena 7,6
Twój psycholog... Lois B. Morris, Joh...
Okładka książki Jak pies z kotem czyli o radości i złości w miłości Miłosz Brzeziński, Katarzyna Miller
Ocena 6,5
Jak pies z kot... Miłosz Brzeziński,&...
Okładka książki Alkoholik - instrukcja obsługi Ewelina Głowacz, Jolanta Reisch-Klose
Ocena 7,3
Alkoholik - in... Ewelina Głowacz, Jo...

Oceny

Średnia ocen
7,5 / 10
118 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
262
165

Na półkach: ,

Często zastanawiamy się jak dojść do porozumienia, jak znaleźć złoty środek w relacjach z nastoletnim dzieckiem. Ska biorą się zażenowanie, bunt i wiele innych emocji trudnych do zrozumienia drugiej osobie? Jak możemy zauważyć wiele późniejszych zachowań kształtują czynniki z jakimi mamy do czynienia już w młodości. Powinniśmy zatem kształtować silną wolę już od najmłodszych lat. W końcu od dawna wiadomo, że „Czym skorupka za młodu nasiąknie tym na starość trąci”.
Ale co się dzieje w dorosłym związku? Okazuje się nagle, że popadamy w rutynę, frustrację, jesteśmy niedostrzegani przez druga osobę a wtedy wystarczy jeden malutki kroczek do wybuchu. Kobieta wyrzuca mężczyźnie brak utrzymywania względnej czystości, chociaż tak naprawdę zależy jej na zainteresowaniu swoja osobą. Mężczyzna z kolei nie rozumie jej zachowania i od drobnostki do drobnostki mamy przykład problemu drzazgi, która im bardziej poruszana wpija się w skórę wywołując ból... W jaki sposób układać relacje z ludźmi,jak dążyć do doskonałości, jakie problemy męczą nasze dzieci?
Książka „Blisko, nie za blisko” wbrew pozorom obszerny zbiór wiedzy na temat zachowania człowieka w ujęciu kobiety, mężczyzny a nawet dziecka. Złość, nienawiść, zdrady, bierność, zniechęcenie, agresja, lęki - o tym rozmawia P. Droździak z dziennikarką.
Książka nie jest wścibska w swym przekazie, stanowi doskonałą lekturę w postaci lekkiej rozmowy. Nie zawiera żadnych restrykcyjnych nakazów. Czytając mamy sposobność zgłębić się w arkana naszej duszy, czy nawet bliskiej nam osoby. Adekwatnie do problemu możemy uzyskać w słowach psychologa odbicie nas samych. Spoglądając dalej w danym temacie dostrzeżone uwagi z pewnością niejednego zaskoczą.
Są osoby na świecie, które starannie pielęgnują swoją prywatną strefę.. bo to lubią, kochają swoje spojrzenie na świat. W całych naszych związkach musi znaleźć się sposób na pobycie sam ze sobą. Jednak życie partnerskie stawia przed nami niespodziewane wyzwania i kiedy do głosu zaczynają dochodzić emocje koniecznie należy zastanowić się nad wizerunkiem związku.
O tym jest książka „Blisko, nie za blisko” .. to wizerunek człowieka, który wplątany w emocjonalną sieć nie pozwala się ugłaskać. To próba bezspornego zrozumienia dla szkodliwych występków. To w końcu życie a w nim my sami niczym kołysząca się łódeczka na morzu wzburzonych emocji... Terapeutyczne rozmowy o związkach dają moc świadomości w lepsze jutro.

Często zastanawiamy się jak dojść do porozumienia, jak znaleźć złoty środek w relacjach z nastoletnim dzieckiem. Ska biorą się zażenowanie, bunt i wiele innych emocji trudnych do zrozumienia drugiej osobie? Jak możemy zauważyć wiele późniejszych zachowań kształtują czynniki z jakimi mamy do czynienia już w młodości. Powinniśmy zatem kształtować silną wolę już od...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    345
  • Przeczytane
    146
  • Posiadam
    57
  • Psychologia
    13
  • Teraz czytam
    10
  • Ulubione
    3
  • 2019
    3
  • Rozwój osobisty
    3
  • 2018
    2
  • 2020
    2

Cytaty

Więcej
Paweł Droździak Blisko, nie za blisko. Terapeutyczne rozmowy o związkach Zobacz więcej
Paweł Droździak Blisko, nie za blisko. Terapeutyczne rozmowy o związkach Zobacz więcej
Paweł Droździak Blisko, nie za blisko. Terapeutyczne rozmowy o związkach Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Przeczytaj także