Wiara, która zwycięża świat

Okładka książki Wiara, która zwycięża świat Raniero Cantalamessa OFMCap
Okładka książki Wiara, która zwycięża świat
Raniero Cantalamessa OFMCap Wydawnictwo: Serafin religia
religia
Serafin
2012-01-01
2012-01-01
Tadeusz Bargiel
religia duchowość

Kapitalnie wyjaśnione są kwestie soteriologiczne takie jak: zbawienie, usprawiedliwienie. Wysoka jakość Dobrej Nowiny.

"Książka stanowi zbiór konferencji wygłoszonych przez Autora dla Domu Papieskiego w grudniu 2005 roku." Raniero Cantalamessa porusza problem wiary, wśród ludzi. Wielu wierzy w Boga, siłę stwórczą, ale odrzuca Jezusa, jako Zbawiciela czy Syna Bożego. Autor porównuje, jak widzi to nauka, filozofia, Pismo Święte, teologowie czy święci. Podkreśla, że każdy powinien przyjąć kerygmat, że "Jezus jest Panem".
Jednym z tematów jest też usprawiedliwienie przez wiarę. Święty Paweł chciał podkreślić, że zostaliśmy usprawiedliwieni z grzechów przez wiarę, ale wiarę w Chrystusa. "(...) zostaliśmy usprawiedliwieni nie tylko z łaski, ale z łaski Chrystusa. Chrystus jest sercem jego przesłania, bardziej niż łaska i wiara."
Autor stwierdza, że "wiara w Chrystusa uwalnia nas od konieczności rozpychania się łokciami, od wychodzenia za wszelką cenę poza nasze ograniczenia, żeby być kimś; uwalnia nas od zazdrości wobec wielkich, jedna nas z samymi sobą i z miejscem, jakie zajmujemy w życiu, pozwala nam być szczęśliwymi i w pełni zrealizowanymi tam gdzie jesteśmy."

• Rajskie ptaki
  • Raniero Cantalamessa (zn)
  • Religia, Teologia
  • Religijne
  • Pachnący groszek (warto sprawdzić czym pachnie...)
  • 1. Ebook'i

Dodaj cytat z książki Wiara, która zwycięża świat