Wiara która zwycięża świat

978-83-63243-03-6
religia, duchowość
religia
Czytam

Co to znaczy wierzyć w Chrystusa? Czy sama wiara może czowieka zbawić, czy też do zbawienia potrzebne są jeszcze dobre uczynki? Co trzeba zrobić, aby uznać się za człowieka wierzącego? W jaki sposób wiara zbawia? To tylko kilka pytań, na które stara się odpowiedzieć Raniero Cantalamessa, kaznodzieja Domu Papieskiego. Z charakterystyczną swadą podejmuje temat specyfiki wiary chrześcijańskiej...

To tylko kilka pytań, na które stara się odpowiedzieć Raniero Cantalamessa, kaznodzieja Domu Papieskiego. Z charakterystyczną swadą podejmuje temat specyfiki wiary chrześcijańskiej na tle różnych współczesnych trendów kulturowych. Sięga przy tym do Ewangelii, Dziejów i Listów Apostolskich, pism ojców Kościoła, teologów oraz do świadectw osób, które przeżyły szczególną łaskę przebudzenia wiary.
Książka stanowi zbiór konferencji wygłoszonych przez Autora dla Domu Papieskiego w grudniu 2005 roku. Może być wielką pomocą w refleksji nad tym, w co i dlaczego wierzą chrześcijanie. Natomiast dla wierzących może stać się impulsem do odnowienia i pogłębienia wiary w Chrystusa - wiary, która zwycięża świat.

źródło opisu: http://e-serafin.pl

źródło okładki: zdjęcie własne

Ewa | 2018-09-02
Przeczytana: 02 września 2018

"Książka stanowi zbiór konferencji wygłoszonych przez Autora dla Domu Papieskiego w grudniu 2005 roku." Raniero Cantalamessa porusza problem wiary, wśród ludzi. Wielu wierzy w Boga, siłę stwórczą, ale odrzuca Jezusa, jako Zbawiciela czy Syna Bożego. Autor porównuje, jak widzi to nauka, filozofia, Pismo Święte, teologowie czy święci. Podkreśla, że każdy powinien przyjąć kerygmat, że "Jezus jest Panem".
Jednym z tematów jest też usprawiedliwienie przez wiarę. Święty Paweł chciał podkreślić, że zostaliśmy usprawiedliwieni z grzechów przez wiarę, ale wiarę w Chrystusa. "(...) zostaliśmy usprawiedliwieni nie tylko z łaski, ale z łaski Chrystusa. Chrystus jest sercem jego przesłania, bardziej niż łaska i wiara."
Autor stwierdza, że "wiara w Chrystusa uwalnia nas od konieczności rozpychania się łokciami, od wychodzenia za wszelką cenę poza nasze ograniczenia, żeby być kimś; uwalnia nas od zazdrości wobec wielkich, jedna nas z samymi sobą i z miejscem, jakie zajmujemy w życiu, pozwala nam...