Podróż do granic sztuki : eseje z lat 1975-1979 i eseje z lat późniejszych na ten sam temat

Wydawnictwo: Twój Styl
83-7163-538-9
sztuka
Niben

Czym jest sztuka? Różnymi rzeczami dla różnych ludzi. Ale dla wszystkich jest podróżą po własnej i cudzej głowie, po świecie znajomym i obcym. I w stronę utopii. Ewa Kuryluk wie coś o tym. Jest artystką, podróżniczką i specjalistką od przekraczania granic w życiu i sztuce. W tym zbiorze dawnych i nowych esejów pisze o Goethem i Fauście, Ifigenii w Taurydzie I Simone Weil, o Marsjaszu obdartym ze skóry i wiedeńskich akcjonistach, o sztuce śmierci i teatrze z papieru. Wybrała te utwory i utopie, w których odległa przeszłość spotyka się z przyszłością.

źródło opisu: Wydawnictwo Książkowe Twój Styl, 2005

ciririse | 2018-04-16
Izabela | 2017-05-11
tarkeiandrovsky | 2016-08-11
Siss | 2015-08-17
Na półkach: Przeczytane, Sztuka, tak?