Windows Phone 7. Tworzenie efektownych aplikacji

Wydawnictwo: Helion
Beginning Windows Phone 7 Development
978-83-246-3387-6
Daniel

Na rynku systemów operacyjnych dla telefonów komórkowych najwięcej mówi się obecnie o systemach Android oraz iOS. Nie można jednak zapominać o platformie firmy Microsoft! Jej najnowsza wersja - Windows Phone 7 - dopiero co ujrzała światło dzienne, a już zbiera pozytywne opinie. Wygodny interfejs, ogrom możliwości oraz świetna integracja z otoczeniem to tylko niektóre atuty nowego systemu. Zobacz, jak je wykorzystać!

Dzięki tej książce błyskawicznie rozpoczniesz tworzenie nowych aplikacji dla systemu Windows Phone. Na wstępie zapoznasz się z wymaganymi elementami stanowiska pracy oraz ich konfiguracją. Na kolejnych stronach znajdziesz przydatne informacje o przechowywaniu danych w chmurze, obsłudze błędów, zarządzaniu pakietami instalacyjnymi oraz udostępnianiu aplikacji użytkownikom. W dalszej części książki autorzy omawiają technologie systemu Windows Phone 7. W trakcie lektury nauczysz się używać akcelerometru, paska aplikacji, przeglądarki internetowej, aparatu fotograficznego oraz multimediów. Ponadto zobaczysz, jak tworzyć aplikacje testowe, obsługiwać wiele języków oraz lokalizować użytkownika telefonu w terenie. Książka stanowi bogaty zbiór niezwykle przydatnych informacji na temat platformy Windows Phone 7. Musisz ją mieć!

źródło opisu: Helion, 2012

źródło okładki: Helion