O ciele i duszy

Tłumaczenie: Ewa Kaniowska
Wydawnictwo: Czarna Owca
De chair et d'âme
978-83-7554-383-4
Filozofia, życie, szczęście, ciało, dusza
filozofia, etyka
einsatz

Książka ta wyjaśnia, dlaczego dla nikogo z nas życie nigdy nie jest z góry ustalone, wciąż musimy cos zdobywać. Ani nasze geny, ani środowisko, z którego pochodzimy, nie bronią nam się zmieniać. Pomaga nam w tym różnorodność uczuć. Nie możemy kochać, nie znając cierpienia. Szukamy bezpieczeństwa, bo zaznaliśmy lęku i uczuciowej straty. Bez tej gamy uczuć świat byłby mdły, a życie w nim nie miałoby smaku.

źródło opisu: Czarna Owca, 2012

źródło okładki: http://www.czarnaowca.pl/filozofia/o_ciele_i_duszy,p1045748333

Bardzo ciekawa książka o tym, że cierpienie i ból są niezbędne do tego, aby móc odczuwać radość, szczęście i przywiązanie i o tym, że ani psychiatria, ani neurologia nie mają monopolu na prawdę, tylko razem mogą wyjaśnić fenomeny ludzkiego zachowania.