Zgłosuj na książki roku 2017
La plus belle histoire des animaux
83-86859-64-4
zwierzęta, historia zwierząt
popularnonaukowa
veg_mania

W tajniki świata zwierząt wprowadzają nas trzej wybitni naukowcy. Opowiedziana tu historia jest podróżą pod prąd czasu w poszukiwaniu początkowego ogniwa łańcucha gatunków. Przedstawia ich dzieje od pierwszych mikroskopijnych organizmów w pierwotnym oceanie aż do fantastycznego bogactwa królestwa zwierząt. Autorów fascynują pytania: Co naprawdę wiemy o zwierzętach? Skąd się wzięły? Jak powstała płetwa, skrzydło i łapa? Dlaczego niektóre gatunki dały się oswoić i udomowić? Jak zwierzęta postrzegają świat i jak powstała między nami więź? Czy potrafimy się z nimi porozumiewać? I dlaczego jedne zjadamy, a inne kochamy?

źródło opisu: egzemplarz książki

źródło okładki: Wydawnictwo Cyklady