Rodzina naszych czasów

Okładka książki Rodzina naszych czasów praca zbiorowa
Okładka książki Rodzina naszych czasów
praca zbiorowa Wydawnictwo: G+J reportaż
reportaż
Rodzina naszych czasów
G+J
2011-11-09
2011-11-09
rodzina model rodziny dzieci

"Rodzina naszych czasów" to zbiorek krótkich tekstów o bardzo zróżnicowanej tematyce, stylu i poziomie. Część z nich jest interesująca i dobrze napisana, jednak przeważają niestety artykuły o wydźwięku "kiedyś to było, teraz to nie ma". Autorzy zamiast obiektywnie przedstawiać fakty, narzekają na obecne czasy i domniemany upadek obyczajów. Niestety kilka kiepsko dobranych artykułów zdecydowanie psuje odbiór całości.

Dziwne to było, tytuł sugerował zupełnie coś innego. Czytając ją, miałam wrażenie, że ktoś tu chce wmówić nam, że rozbita rodzina, samotne, snujące się po kątach dzieci, rozwiedzeni rodzice to już klasyk, norma i w sumie to wypada tak żyć - bo przecież ludzie nie są stworzeni do monogamii. Jako matka, żona z zupełnie zdrowej rodziny, czułam się wyobcowana i wykluczona... bardzo specyficzna - nic nie wnosząca w życie człowieka książka.

A o to i druga już, a może dopiero książka Focusa, która wpadła w me ręce i została przeczytana. Wrażenia jak najbardziej pozytywne choć nie aż tak jak po pierwszej książce.

Tak jak poprzednia pozycja tak i ta jest krótka, ma kieszonkowy format, intrygującą tematykę oraz ciekawą okładkę. A wśród tego spora ilość ciekawostek. Nie każda z nich przypadła mi jednak do gustu. Kilka z omawianych tu aspektów rodziny to np. kto tak na prawdę wychowuje nasze dzieci ( i tu sama nie wiem czy się zgadzam z poglądami ukazanymi w książce),jaki wpływ na dzieci ma wychowanie, a jaki geny? co z tym wszystkim maja wspólnego media? czy ryzykujemy czymś decydując się na adopcję? I temat, który zaintrygował mnie najbardziej "dzikie dzieci" - czyli wychowankowie zwierząt. Muszę go zgłębić jak tylko się da! Wszystko to plus inne tematy znajdziecie w tej publikacji. Napisane językiem prostym, łatwym i przejrzystym. Czyli zrozumianym dla każdego.

Książkę polecam amatorom ciekawostek, gdyż zaawansowanym miłośnikom nie da zbyt wielu wrażeń. Ja obiecuje sobie przeczytać wszystkie dostępne części - oczywiście w miarę moich skromnych możliwości.

ciężko ocenić. większość artykułów po prostu ciekawa. niektóre tematy znacznie odbiegają od myśli przewodniej książki.

Książka składająca się z artykułów drukowanych w gazecie Focus

Książka składająca się z artykułów drukowanych w gazecie Focus

• Literatura faktu
  • Posiadam eBook
  • Religia/Filozofia/Psychologia
  • Mam
  • Ebooki

Dodaj cytat z książki Rodzina naszych czasów