Pierścień ze snu

5 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Dorota

Powieść o poszukiwaniu odpowiedzi na poważne pytania o miłość, wiarę i sens życia. Akcja powieści rozgrywa się w środowisku szkolnym. Nauczyciel etyki i "dziewczyny z klasy" stają przed wyzwaniami, jakie niesie ze sobą zagłębianie się w ten przedmiot szkolny. Pojawiają się problemy typowe dla dorastających ludzi, młodzieńcze zakochanie, stosunek do szkoły, relacje z innymi i poszukiwania sposobu na samodzielność. Oprócz rozwiązywania zwyczajnych życiowych problemów nastolatki niespodziewanie angażują się w intelektualną przygodę, jaką jest stawianie pytań filozoficznych i teologicznych. Nauczyciel, postać odbiegająca od stereotypów, stawia prowokujące pytania, włącza się w proces poszukiwania, podpowiada. Ostatecznie odpowiedź należy do uczennic jako owoc ich samodzielnych przemyśleń.

źródło opisu: Okładka książki

Coquetería | 2013-07-24
Przeczytana: 22 lipca 2013

Ciężko ocenić mi tę książkę. Wydaje mi się, że trzeba ja przeczytać co najmniej dwa razy, żeby dokładnie zrozumieć jej sens i przesłanie. Chwilami wydawało mi się, że cała ta otoczka etyki, filozofii i rozważań jest tylko przykrywką dla tego, co dzieje się między nauczycielem, a uczennicami.
Jak dla mnie, ostatnie wydarzenia mogłyby być pewnego rodzaju karą. Z drugiej strony nie wiemy do końca jak to się skończyło.
Mimo wszystko, książka skłania do przemyśleń nie tylko na tematy poruszone przez bohaterów.

Dorota | 2012-09-15
Na półkach