Święci i błogosławieni. Czy znasz swojego patrona?

Wydawnictwo: Oficyna Wydawniczo-Poligraficzna "ADAM"
978-83-7232-899-1
religia
jagarkar

Książka prezentująca świętych i błogosławionych w układzie Roku Kościelnego. Treść mojej książki przebiega zgodnie z kalendarzem roku liturgicznego, a więc rozpoczyna się Adwentem, aby w dalszej kolejności uwzględniać okres Bożego Narodzenia, Zwykły, Paschalny i znów Zwykły. W tych okresach mieszczą się Wspomnienia, bądź Święta lub nawet Uroczystości, poszczególnych Błogosławionych i Świętych....

Książka prezentująca świętych i błogosławionych w układzie Roku Kościelnego.
Treść mojej książki przebiega zgodnie z kalendarzem roku liturgicznego, a więc rozpoczyna się Adwentem, aby w dalszej kolejności uwzględniać okres Bożego Narodzenia, Zwykły, Paschalny i znów Zwykły. W tych okresach mieszczą się Wspomnienia, bądź Święta lub nawet Uroczystości, poszczególnych Błogosławionych i Świętych. Trzeba pamiętać, że w Kalendarzu Kościoła powszechnego szczególne miejsce przypada Niedzieli, która jest wspomnieniem, zarówno Bożego dzieła Stworzenia Świata jak i dzieła Odkupienia ludzi. Właściwe przeżywanie wspomnienia tych Bożych dzieł, może w poszczególnych przypadkach powodować pominięcie liturgicznego wspomnienia Świętych, a tym bardziej Błogosławionych.
Medytacyjne śledzenie życia i działalności osób wyniesionych przez Kościół na ołtarze, z pewnością nie pozostanie bez zbawiennego wpływu na nas, bardzo potrzebujących szlachetnych wzorców.

Ze wstępu Autora

źródło opisu: Oficyna Wydawniczo-Poligraficzna "Adam", 2010

źródło okładki: http://www.oficyna-adam.com.pl/index.php?s=karta&id=1356

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!