Przytul mnie

Wydawnictwo: Phantom Press
To Give and To Hold
miłość, uczucia, romans
negah negah

Laine zobaczyła ich w bramie parku. Zacisnęła kurczowo palce na brzegu ławki, była bardzo zdenerwowana. Mężczyzna miał na sobie obszarpane dżinsy i wypłowiały podkoszulek. Był wysoki. Widziała go kiedyś na zdjęciu. Obrzuciła spojrzeniem niesforną, jasnobrązową czuprynę i pociągłą, wyrazistą twarz, ale całą uwagę skupiła na dziecku. Dziewczynka, trzymając go za rękę, podskakiwała rozradowana, szczebiocząc i śmiejąc się. Laine zadrżała. Przez chwilę nie mogła złapać oddechu. Ileż to czasu czekała na ten moment? Miała wrażenie, że przez ostatnie osiem lat - od chwili, gdy odwróciła się od swego śpiącego dziecka i pośpiesznie opuściła szpital - czekała na to spotkanie. Nie powinna tu przychodzić. Nie przypuszczała, że będzie to takie przykre. Ogarnęło ją uczucie wszechogarniającej pustki. Pragnęła tylko jednego - nie zemdleć. Kilka szybkich oddechów... Tęsknym wzrokiem wpatrywała się w twarz dziewczynki okoloną długimi jasnymi lokami, które spływały aż na ramiona. Nie dostrzegła żadnego podobieństwa do swojej szerokiej twarzy o wystających kościach policzkowych.

źródło opisu: Phantom Press International, 1991

źródło okładki: www.antykwariat.nepo.pl

alouette | 2015-06-05
Na półkach: Nie było warto

Aż mi wstyd, że przeczytałam do końca to słowo pisane, którego powieścią nazwać nie mogę, bo "Przytul mnie" absolutnie na tę nazwę nie zasługuje.
Nie ma tu nic, co mogłoby obronić tę książkę przed najsurowszą opinią. Bohaterowie są płascy i papierowi do bólu, a fabuła nie trzyma się kupy. Nie znajduję tutaj związku przyczynowo-skutkowego, pewne rzeczy się dzieją, czas płynie, bohaterowie żyją, prowadzą płytkie i nic nieznaczące rozmowy, podejmują nieistotne decyzje i tyle. Bzdura goni bzdurę wywołując uśmiech politowania. Całość zbudowana jest z prostych, krótkich zdań, bez najmniejszego śladu epitetów i opisów. Zdania są twardo ciosane, jakby napisane w pięć minut bez ładu i składu przez pierwszoklasistę.
To straszne, że ktoś to wydał. Nawet nie wiem czemu poświęcam czas na napisanie jak bardzo to było złe.

| 2016-02-10
Przeczytana: 10 lutego 2016