Las pełen zwierza

Wydawnictwo: Ruthenus
las, zwierzyna leśna
flora i fauna
krosciucha

Książka obala niektóre mity z zakresu biologii, ekologii, oraz zachowań dzikich zwierząt. Fałszywe mniemania o nich nawarstwiały się latami i wiekami wskutek zwyczajnego braku wiedzy, niedostatku fachowych obserwacji i braku nowoczesnych metod badawczych. Źródłem uprzedzeń jest też strach i subiektywne wyolbrzymianie strat poniesionych przed pokrzywdzonych hodowców bydła, oraz mieszkańców wsi i leśnych osad (fragment recenzji – prof. dr hab. Andrzej Grzywacz).

Autor w przystępny sposób opisuje ciekawostki, fakty, informacje z życia 18 gatunków zwierząt. Książka jest bogato ilustrowana, m.in. przez Jarosława Janickiego – znanego grafika; zawiera mnóstwo interesujących zdjęć i rysunków.

źródło opisu: http://ruthenus.pl/main.php?podstr=sklep_opis&id_produktu=52

źródło okładki: http://ruthenus.pl/main.php?podstr=sklep_opis&id_produktu=52