Mitologie świata

papier
alice1985
7 (18 ocen i 2 opinie)

Opis książki

Mitologie świata to intrygujący zbiór mitów i wierzeń z całego świata. Zamieszczono w nim szczegółowe informacje o religiach, wierzeniach oraz wpływach najbardziej fascynujących kultur i cywilizacji w dziejach ludzkości. Kompetentna i przystępna publikacja encyklopedyczna dla całej rodziny. Przedstawia charakterystyczne rysy bogów i bohaterów, motywy i typowe cechy sztuki danego...

Kompetentna i przystępna publikacja encyklopedyczna dla całej rodziny.

Przedstawia charakterystyczne rysy bogów i bohaterów, motywy i typowe cechy sztuki danego regionu.

Obejmuje wszystkie aspekty mitologii świata: religie, wierzenia, obyczaje i rytuały.

Zawiera ponad 400 ilustracji, w tym mapy każdego regionu.

źródło opisu: Okładka

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
liaguszka | 2014-07-10
Przeczytana: 10 lipca 2014

bardzo fajny przewodnik, który może zachęcić do poznania innych mniej znanych mitologii.

Varken | 2014-01-04

Jest tu opisane dużo pojęć i mitów wielu kultur i cywilizacji, dobra pozycja dla początkujących.Jednak w niektórych mitologiach nie ma opisanych i podanych wielu ważnych bogów i mitów, lecz plusem jest to iż są tu opisane mitologie na ogół mało znane i trudno dostępne takie jak:karaibska,eskimoska i syberyjska,Oceanii czy np. hurycka.

Aria09 | 2015-05-15

Miłość we śnie
Tłumaczenie snów
erotycznych wedle nauki
Skorzystaj z przedwojennego
sennika i poznaj prawdę o sobie...
i o przedwojennej Polsce.

Zaznacz - jeśli we śnie:

Kalendarium literackie
  • Gilbert Keith Chesterton
    141. rocznica
    urodzin
    To, co jest dostatecznie duże, by wzbudzać pożądanie bogatych, jest też dostatecznie duże, aby bronili tego ubodzy.
  • Tomasz Różycki
    45. rocznica
    urodzin
    Napiłem się gorzkich ziół o złej porze
    i chciałem wam przywieźć świat, ale tyle
    można przywieźć z wyprawy, spośród
    wszystkiego to: moment wejścia do domu (50. Czy szukałeś mnie).
  • Aleksander Kaczorowski
    109. rocznica
  • Andrzej Sosnowski
    56. rocznica
    urodzin
    Powiedziałbym, że największy problem związany z tak wybitnymi i przystępnymi postaciami [Herbert i Miłosz] to jest nie tyle ich pisanie, ile sposób recyklingu, jaki ich dotknął i sponiewierał. Nieszczęście polega na tym, że rzecz podlega rozmaitym katachretycznym zniekształceniom w odbiorze i zaczyn... pokaż więcej
  • Róża Jeleń-Chroń
    97. rocznica
  • Louise Cooper
    63. rocznica
  • Władysław Łoziński
    172. rocznica
    urodzin
    Co za świat, co za świat! Groźny, dziki, zabójczy. Świat ucisku i przemocy. Świat bez władzy, bez rządu, bez ładu i bez miłosierdzia. Krew tańsza od wina, człowiek tańszy od konia. Świat, w którym łatwo zabić, trudno nie być zabitym. Kogo nie zabił Tatarzyn, tego zabił opryszek, kogo nie zabił oprys... pokaż więcej
  • Marek Fiedler
    68. rocznica
    urodzin
    Kiedyś za młodu przyśnił mi się orzeł, który rzekł, że nadejdzie dzień, w którym obejmie tę ziemię we władanie. Długo rozmyślałem nad tym snem. Dziś wreszcie wiem, co orzeł miał na myśli. Tą ziemią rządzi pieniądz, a na każdym dolarze widnieje podobizna orła.
  • Max Brand
    123. rocznica