Mitologie świata

tłumaczenie
Marta Boguta, Magda Iwińska, Saba Krasoczko
historia
alice1985

Mitologie świata to intrygujący zbiór mitów i wierzeń z całego świata. Zamieszczono w nim szczegółowe informacje o religiach, wierzeniach oraz wpływach najbardziej fascynujących kultur i cywilizacji w dziejach ludzkości. Kompetentna i przystępna publikacja encyklopedyczna dla całej rodziny. Przedstawia charakterystyczne rysy bogów i bohaterów, motywy i typowe cechy sztuki danego...

Kompetentna i przystępna publikacja encyklopedyczna dla całej rodziny.

Przedstawia charakterystyczne rysy bogów i bohaterów, motywy i typowe cechy sztuki danego regionu.

Obejmuje wszystkie aspekty mitologii świata: religie, wierzenia, obyczaje i rytuały.

Zawiera ponad 400 ilustracji, w tym mapy każdego regionu.

źródło opisu: Okładka

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
liaguszka | 2014-07-10
Na półkach: Posiadam, 2014, Przeczytane
Przeczytana: 10 lipca 2014

bardzo fajny przewodnik, który może zachęcić do poznania innych mniej znanych mitologii.

Varken | 2014-01-04

Jest tu opisane dużo pojęć i mitów wielu kultur i cywilizacji, dobra pozycja dla początkujących.Jednak w niektórych mitologiach nie ma opisanych i podanych wielu ważnych bogów i mitów, lecz plusem jest to iż są tu opisane mitologie na ogół mało znane i trudno dostępne takie jak:karaibska,eskimoska i syberyjska,Oceanii czy np. hurycka.

Ervisha | 2015-07-28
Przeczytana: 28 lipca 2015

Bardzo lubię mitologię i z chęcią czytam publikacje na ten temat. Książka jest przyjemna - zawiera informacje o religiach i wierzeniach różnych kultur w tym tych, których nie znałam np. Afryka czy Karaiby. Znajdziemy tutaj również mity, opis kultur, obyczaje i rytuały. Dodatkowo książka została wzbogacona w liczne ilustracje nadające całości walorów

| 2016-01-10
Na półkach: Mitologia, Posiadam, Przeczytane