Mitologie świata

papier
alice1985
7 (17 ocen i 2 opinie)

Opis książki

Mitologie świata to intrygujący zbiór mitów i wierzeń z całego świata. Zamieszczono w nim szczegółowe informacje o religiach, wierzeniach oraz wpływach najbardziej fascynujących kultur i cywilizacji w dziejach ludzkości. Kompetentna i przystępna publikacja encyklopedyczna dla całej rodziny. Przedstawia charakterystyczne rysy bogów i bohaterów, motywy i typowe cechy sztuki danego...

Kompetentna i przystępna publikacja encyklopedyczna dla całej rodziny.

Przedstawia charakterystyczne rysy bogów i bohaterów, motywy i typowe cechy sztuki danego regionu.

Obejmuje wszystkie aspekty mitologii świata: religie, wierzenia, obyczaje i rytuały.

Zawiera ponad 400 ilustracji, w tym mapy każdego regionu.

źródło opisu: Okładka

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
liaguszka | 2014-07-10
Przeczytana: 10 lipca 2014

bardzo fajny przewodnik, który może zachęcić do poznania innych mniej znanych mitologii.

Varken | 2014-01-04

Jest tu opisane dużo pojęć i mitów wielu kultur i cywilizacji, dobra pozycja dla początkujących.Jednak w niektórych mitologiach nie ma opisanych i podanych wielu ważnych bogów i mitów, lecz plusem jest to iż są tu opisane mitologie na ogół mało znane i trudno dostępne takie jak:karaibska,eskimoska i syberyjska,Oceanii czy np. hurycka.

NieTenAnioł | 2015-01-15
Na półkach: Albert, Przeczytane