Coaching rodzicielski. Jak pomóc dziecku rozwinąć skrzydła i w pełni realizować jego potencjał

Tłumaczenie: Marzena Sobczak
Wydawnictwo: SWPS Academica
8 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
The Coaching Parent. Help Your Children Realise Their Potential by Becoming Their Personal Success Coach.
978-83-62443-06-2
livrer

Pierwsza na polskim rynku pozycja dotycząca zagadnienia coachingu rodzicielskiego - relatywnie nowego zastosowania metod coachingu i związanych z tym obszarem technik do wspierania najmłodszych przez ich rodziców i opiekunów. Książka stanowi klucz do opanowania umiejętności coachingu, czyli inspirowania rozwoju osobistego, w tym przypadku stosowanego w relacjach z własnym dzieckiem. Prezentuje metody i techniki postępowania, które sprawdzają się najlepiej w codziennym kontakcie. Pozycja adresowana do rodziców dzieci niemal w każdym wieku – od przedszkolaka do nastolatka. Zawiera 45 plansz coachingowych do skopiowania i wykorzystania w pracy z dziećmi. Przedstawia sprawdzone metody pozwalające w znacznym stopniu zwiększyć szanse osiągnięcia życiowego spełnienia przez naszych podopiecznych. Książka proponuje praktyczne wskazówki postępowania i inspiruje do pracy w najtrudniejszym na świecie zawodzie – rodzica wychowującego dziecko.

źródło opisu: http://www.wydawnictwa.swps.edu.pl/index.php/compo...(?)

źródło okładki: http://www.wydawnictwa.swps.edu.pl/

Piotr | 2013-12-27

Bardzo przydatna pozycja dla przyszłych lub młodych rodziców. Pozwala spojrzeć na komunikację z dzieckiem z nowego punktu widzenia. Śmiało powiem, że również lepszego punktu widzenia.
Podejście coachingowe pozwala dziecku poczuć się docenionym, pełnowartościowym choć młodym człowiekiem zdolnym do podejmowania mądrych decyzji samodzielnie. Rolą rodzica jest pozwolenie dziecku uświadomić sobie potrzebne perspektywy i pozwolenie mu na błędy, dzięki którym nauczy się po stokroć więcej niż z setek nakazów i rozkazów.
Umiejętne podążanie drogą życia będąc dla dziecka prawdziwym nauczycielem, coachem, mentorem, wsparciem to prawdziwa sztuka.
Książka jest zestawem narzędzi i opisów sytuacji, pomagającym w realnym życiu zdecydować bez niepotrzebnego przypływu emocji jak pomóc dziecku dojść do właściwych wniosków, które w przyszłości zaprocentują.
Takie podejście pozwala też uczyć się wzajemnie od siebie, odświeżyć swoje automatyczne nawykowe reakcje, uaktualnić programy i świadomie wpłynąć...

| 2012-11-13
Recenzentka | 2017-10-09