Herbaty świata

Le thé
83-7163-375-0
herbata, kulinaria
Róża_Bzowa

Herbata jest nieodłącznym elementem naszego życia. Jednak niewielu z nas zna całe bogactwo jej smaków i aromatów. Roli przewodnika po egzotycznym świecie herbacianych rozkoszy podejmuje się francuski smakosz i znawca herbaty Gilles Brochard. Wędrując po stronach tej książki poznamy legendy o powstaniu herbaty, rytuały jej parzenia obowiązujące w poszczególnych krajach oraz bogactwo różnorodnych gatunków. Autor przedstawia także egzotyczne i klasyczne przepisy kulinarne, które mogą nas zainspirować do dalszych eksperymentów.

źródło opisu: okładka

arthil | 2016-02-25