Spotkania z egzorcystami

Wydawnictwo: Salwator
9788375801910
religia
Patryczken

To pozycja naprawdę wyjątkowa, kompletna i szeroko opisująca zagadnienie obecności szatana w dziejach. Po jej lekturze rzeczywistość nie będzie już taka sama. Zasadzki demonów Poznać strategię szatana XX stulecie pod znakiem szatana Diabeł w literaturze i filmie Kult zła w muzyce Szatan w strukturach państw i religii Szatan w życiu świętych Radiesteci i bioenergoterapeuci Homeopaci Rozmowy ze...

Zasadzki demonów
Poznać strategię szatana
XX stulecie pod znakiem szatana
Diabeł w literaturze i filmie
Kult zła w muzyce
Szatan w strukturach państw i religii
Szatan w życiu świętych
Radiesteci i bioenergoterapeuci
Homeopaci
Rozmowy ze znanymi egzorcystami

źródło opisu: http://www.salwator.com/

źródło okładki: http://www.salwator.com/

Warsztat | 2018-08-24
Przeczytana: 24 sierpnia 2018

Bogata książka. Zwięzły język. 4 zróżnicowane rozdziały. Uporządkowana treść. Żadnej literówki. Mnóstwo ciekawostek, cytatów. Wspaniale się czytało, poszerzyła horyzont mojego ateistycznego umysłu, czasem się zgadzałam z autorem, czasem nie. Wiem jednak, że czynienie dobra jest warte każdego wysiłku i że to ja podejmuję decyzję, w jak chcę przejść przez życie.
Ciekawostka: książka nie figuruje w spisie pozycji napisanych przez autora podanych w Wikipedii. Coś jest na rzeczy...
PS. W książce "obrywa się" Świadkom Jehowy, religiom Wschodu, muzyce rockowej, Ozziemu Osbourne'owi, LED Zeppelin, Haremu Pottretowi, Romanowi Polańskiemu, horrorom o egzorcyzmach i innym. Uporządkowała też moją wiedzę o religii chrześcijańskiej. Polecam

Przemysław Zyra | 2016-04-12
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, X2016, Próby
Przeczytana: 12 kwietnia 2016

Książka bez wątpienia wartościowa i przydatna. Nie powiedziałbym jednak, że opisuje spotkania z egzorcystami. Autor omawia wiele aspektów działalności złego ducha oraz wiele sposobów narażenia siebie na jego działanie. Treści z pewnością będą przydatne, szczególnie dla czytelnika słabo rozeznanego w temacie. Poleciłbym książkę rodzicom czy osobom dorastającym, bo często na działanie złego narażeni są młodzi ludzie wchodzący w dorosłość. A niewiedza nie jest usprawiedliwieniem w kwestii wystawiania się na wpływ zła osobowego. Cieszy, że taka książka pojawia się w czasach, w których o istnieniu szatana się zapomina.