religia
frycol

Książka ukazuje sprzeczności pomiędzy Pismem Świętym, a nauce Świadków Jehowy.

źródło opisu: opis własny

źródło okładki: zdjęcie autorskie (frycol)

Evik | 2012-12-19

Książka składa się z kilku rozdziałów.
1. Bóstwo Chrystusa
11. Apokryfy
12. Post chrześcijański
13. Powtórne przyjście Chrystusa
14. Historia Świadków Jehowy

Książka może pomóc w dyskusji ze Świadkami Jehowy, dać argumenty w obronie swojej wiary. Omawia najważniejsze zasady doktryny katolickiej. Zawiera sporo cytatów z Pisma świętego.
Kiedyś w mojej parafii przemawiał pan Tadeusz Kunda, chciałabym móc tak argumentować, jak on.

Rafał | 2015-11-07

Książka, która ma na celu udowodnienie, że Pismo Święte uczy o Trójcy jest z góry skazana na niepowodzenie, właśnie przez to czego naprawdę uczy Biblia na temat boskości Jezusa i jego Ojca Jehowy.
Z całym szacunkiem dla wykształcenia autorów ale trójce wymyślono i usankcjonowano po wielu kłótniach i sporach 400 - 500 lat po powstaniu Chrystianizmu założonego przez Jezusa. Wielu ludzi nauki logicznie myślących jak choćby Isaac Newton czy Joseph Priestley nie znalazło śladu takiej nauki w Biblii, zresztą nie trzeba być naukowcem ani teologiem, wystarczy rzetelnie przeczytać całe Pismo i nie mieszać do niego żadnych myśli filozofów czy tradycji zaczerpniętych z nauk pogańskich, które w początkach Chrystianizmu jednak dominowały.
Natomiast świadków najlepiej poznać osobiście, nie są niebezpieczni, można z nimi tak łatwo zerwać kontakt jak i go nawiązać. Tak jak o innych religiach najlepiej dowiadywać się od nich samych a nie od ludzi, wychodzących z góry z założenia że są złe; tylko...

Tobiasz | 2015-08-31
Przeczytana: 28 kwietnia 2015

Warto przeczytać, aby zrozumieć podstawowe rzeczy!

Karol | 2018-05-20
shannon | 2017-01-16