Wnętrza

978-83-7758-219-0
architektura
Inne
missly

Kelly Hoppen jest brytyjską projektantką wnętrz, której unikatowa estetyka i kreatywność przyniosły międzynarodowe uznanie i światową sławę. Wylansowała piękny, prosty i elegancki styl aranżowania wnętrz. Zaprojektowane przez nią wnętrza zyskały uznanie na całym świecie. W tej inspirującej książce Kelly Hoppen dzieli się swoją ekspercką wiedzą i daje mistrzowską lekcję projektowania wnętrz. Zaprojektowana przez nią linia produktów do domu z powodzeniem sprzedaje się w jej londyńskim sklepie i 40 innych miejscach na całym świecie.

źródło opisu: muza.com.pl

źródło okładki: muza.com.pl

bibliofilka | 2012-10-11
Przeczytana: 11 października 2012

Dla odmiany, aby odpocząć trochę od kunsztownych wersów, klasyki i kryminałów zapraszam dziś do pięknego świata pewnej brytyjskiej projektantki - Kelly Hoppen. Słyszę o niej po raz pierwszy, ale na Wyspach Brytyjskich jest ona bardzo popularna i zapraszana do różnych programów jako ekspertka w urządzaniu wnętrz.

Styl Kelly Hoppen jest prosty, a zarazem elegancki. Znana jest z używania neutralnej palety kolorów - czerni, bieli, kremów, szarości i popielatych beżów, które stanowią idealne tło dla każdego projektu. Twierdzi, że subtelność oraz kontrast odcieni i faktur to klucz do udanych projektów, gdzie nie dominuje ani biel, ani czerń, lecz tworzą one naturalną równowagę.

Trudno się z tym nie zgodzić. Bardzo podobają mi się takie wnętrza, gdzie na czarnej drewnianej podłodze znajduje się silny akcent, na przykład, białe ceramiczne wazony lub butelki. Jeśli chodzi zaś o kuchnie, to projektanta stawia tu na biel i nowoczesne wnętrze. Białe, lśniące meble wprawdzie bardzo ładnie...

jusssi | 2012-10-28
Przeczytana: 28 października 2012

Chyba każdy z nas, na którymś etapie swojego życia, chciał, bądź był zmuszony sytuacją, aby "od a do z" zaprojektować wnętrze swoich czterech kątów. Nie jest to łatwe, bowiem nie sztuką jest zagospodarować przestrzeń, sztuką jest zrobić to tak, aby dom stał się azylem, miejscem, do którego wracamy, aby odpocząć, zrelaksować się, pobyć z rodziną i przyjaciółmi. Dom musi być zarówno funkcjonalny, jak i ładny. Musi cieszyć duszę i ciało. A jak to zrobić, podpowie Wam książka „Wnętrza” Kelly Hoppen.

Autorka jest światowej sławy projektantką wnętrz, wchodząc na jej stronę internetową możecie ujrzeć zalążek jej talentu, bowiem wnętrza przez nią zaprojektowane, wystylizowane mają w sobie trudny do opisania magnes. Projektantka tworzy wnętrza funkcjonalne, łączy w sobie różne kolory i faktury, mieszając przy tym style i detale z różnych epok. Generalnie są to wnętrza nowoczesne, ale projektantka przemyca do nich pewne ponadczasowe rozwiązania, elementy, które nadają im mocniejszego...

Patipp | 2017-10-29
Sara Sadowska | 2015-10-03